فاز اول پست فوق توزیع پیام جدید در دزفول وارد مدار شد

فاز اول پست فوق توزیع پیام جدید در دزفول وارد مدار شد

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود دشت بزرگ" بیان کرد: فاز اول پست پیام جدید دزفول 50 مگاولت آمپر ظرفیت دارد و دارای چهار فیدر خروجی است.
وی ارزش سرمایه گذاری این پروژه را 220 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره برداری از این پست، بار پست های فوق توزیع پربار منطقه تعدیل می شود و کمک می کند که پایداری شبکه افزایش و ولتاژ شبکه برق جنوب دزفول بهبود پیدا کند. همچنین امکان تبدیل ولتاژ 11 به 33 کیلوولت پست فرعی دزفول ایجاد شده است.
مدیرعامل شرکت برق منطقه ای خوزستان تاکید کرد: از مهرماه سال 99 تاکنون با احتساب ظرفیت فوق، 552 مگاولت آمپر در بخش انتقال و فوق توزیع به ظرفیت شبکه تحت نظارت این شرکت در استان های خوزستان و کهگیلویه و بویراحمد اضافه شده است.
دشت بزرگ اضافه کرد: تلاش کرده ایم در کنار مدیریت شبکه و حفظ پایداری آن با توجه به عدم تعادل در تولید و مصرف برق، پروژه های عمرانی شرکت و ایجاد ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های جدید را نیز ادامه دهیم که حاصل آن بهره‌برداری از سه پروژه (پست موبیل جنوب غرب اهواز، برق‌داری ورود و خروج خط ۱۳۲ کیلوولت دشت آزادگان – سوسنگرد اصلی، در پست سرو دشت آزادگان و بهره برداری از فاز اول پست پیام جدید دزفول) عمرانی در چند روز گذشته بوده است.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات