امضای تفاهمنامه بین آبفا و اداره کل امور عشایر استان اصفهان برای آبرسانی پایدار به عشایر

امضای تفاهمنامه بین آبفا و اداره کل امور عشایر استان اصفهان برای آبرسانی پایدار به عشایر

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، بر اساس این تفاهمنامه که امروز چهارشنبه بین هاشم امینی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان و مختار اسفندیاری مدیرکل امور عشایر امضا شد، با صرف هزینه‌ای بالغ بر 72 میلیارد ریال و اجرای 33 هزار و 500 متر خط انتقال با قطرهای مختلف، احداث یک مخزن بتونی با ظرفیت 100 متر مکعب، یک مخزن 20 متر مکعبی کامپوزیتی و حفر و تجهیز یک حلقه چاه، آب شرب پایدار جمعیتی بالغ بر 1420 نفر از عشایر و روستائیان مناطق کوگانک و مجتمع‌های آبرسانی روستایی دولت آبادها، خرسانک‌ها و حرمانک‌ها در شهرستان چادگان تامین می‌شود.
این طرح قرار است در مدت سه سال و با مشارکت 68 درصدی شرکت آب و فاضلاب و 32 درصدی اداره کل امور عشایر استان اصفهان اجرا شود.
مدیرعامل آّبفای استان اصفهان در آئین امضای این تفاهمنامه با بیان اینکه پس از یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی فاصله خدمات رسانی به روستائیان از لحاظ کمی و کیفی رو به کاهش است، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های آبفای اصفهان چگونگی خدمات رسانی مطلوب به عشایر زحمتکش در استان است.
هاشم امینی اعلام کرد: آبفای استان اصفهان در شهرستان های فریدونشهر، سمیرم، چادگان و جرقویه که سکونتگاه عشایر است، زیرساخت‌های لازم را برای دسترسی این قشر مولد اقتصادی به آب شرب سالم و بهداشتی در دستور کار قرار داده است.
وی با اشاره به ارتقای سطح خدمات آبفای اصفهان به عشایر تصریح کرد: در سکونتگاه‌های عشایر در استان حداقل باید یک شیر برداشت آب نصب شده باشد تا دسترسی این قشر به آب شرب سالم و بهداشتی به راحتی صورت گیرد.
در ادامه این مراسم مدیرکل امور عشایر استان اصفهان به نقش اقتصادی جامعه عشایری در چند دهه گذشته پرداخت و گفت: به رغم نقش عشایر در توسعه اقتصادی کشور، سهم آنان در برخورداری از خدمات، مناسب نبوده است و  عشایر خواهان دسترسی پایدار به آب، راه، سوخت و بهداشت هستند.
مختار اسفندیاری گفت: در یک سال گذشته با یکپارچه سازی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی، نهایت همکاری در زمینه خدمات رسانی آبفا به عشایر در سطح استان صورت گرفته است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات