دستگیری سه متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

دستگیری سه متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

دستگیری سه متخلف شکار و صید در منطقه حفاظت شده کرکس نطنز

به گزارش«پارما» اکبر عسکریان زاده مهابادی رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز گفت : باتلاش محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان سه متخلف شکار و صید به همراه مقداری گوشت و کله و پاچه متعلق به 5 راس کل و بز وحشی و یک قبضه اسلحه ام یک و مقادیر مهمات و ادوات شکار در منطقه حفاظت شده کرکس کشف و ضبط شد.

وی گفت : یگان حفاظت محیط زیست این اداره در هنگام گشت و کنترل در منطقه حفاظت شده کرکس پش از شنیدن صدای شیلک چند گلوله در ارتفاعات کرکس به محل اعزام و پس از ساعت های کوهپیمایی و دوربین کشی پنج متخلف شکار و صید را به همراه اسلحه و کوله پشتی مشاهده کردند.

وی افزود: در هنگام فرود از کوه دو نفر متخلف شکار و صید را به همراه یک قبضه اسلحه شکاری ام یک و مقادیری مهمات و ادوات شکار و مقداری گوشت شکار کشف و ضبط دستگیر شدند.

وی تصریح کرد: در ادامه عملیات و گشت و پایش در منطقه ، محیط بانان موفق شدند یک نفر دیگر از متخلفین به همراه کله و پاچه یک راس کل وحشی را دستگیر کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نطنز اظهار داشت: دو نفر از متخلفین بعلت صعب العبور منطقه و تاریکی شب متواری که نسبت به شناسایی آنها اقدامات اولیه انجام و پرونده متخلفین پس از تنظیم صورتجلسه به همراه متخلفین به دادسرای شهرستان نطنز تحویل داده شد.

وی گفت : طبق بند ب ماده 12 قانون شکار و صید ، شکار غیر مجاز جانوران وحشی جرم محسوب شده و مستوجب مجازات می باشد .

منطقه حفاظت شده کرکس نطنز با بیش از 114 هزار هکتار وسعت یکی از زیباترین و بکرترین مناطق حیات وحش استان اصفهان است که از گونه های جانوری مختلفی برخوردار است.و انواع جانوران وحشی اعم از خزندگان، پرندگان و پستاندارانی نظیر کل و بز، قوچ و میش وحشی، گراز (خوک وحشی )، گرگ، شغال، روباه، کفتار، گربه وحشی، پلنگ، تشی، پایکا و غیره در منطفه حفاظت شده کرکس وجود دارد .

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات