استانداردسازی شبکه‌های آبرسانی روستایی شهرستان "درگزین" در همدان

استانداردسازی شبکه‌های آبرسانی روستایی شهرستان "درگزین" در همدان

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سیدناصر حسینی بیدار" با اشاره به مجموعه اقدامات انجام شده در روستاهای استان به منظور خدمت رسانی هرچه بیشتر به مشترکان گفت: بر همین اساس عملیات لوله گذاری و اصلاح 650 متر شبکه آبرسانی روستای "وسمق" از روستاهای تابعه قروه درگزین با تلاش همکاران ما عملیاتی شد.
وی با بیان اینکه استانداردسازی 50 انشعاب نیز از جمله اقدامات انجام شده در این روستا به‌شمار می‌آید، عنوان کرد: این روستا از روستاهای تحت پوشش شرکت آبفا است که بر اساس سرشماری سال 95، یک هزار و 101 نفرجمعیت دارد.
حسینی بیدار در ادامه ضمن اشاره به عملیات لوله گذاری و اصلاح شبکه آبرسانی در روستای "گیودره" نیز گفت: اصلاح 130 متر شبکه آبرسانی در روستای مذکور با 652 نفر جمعیت در خرداد ماه سال جاری به طور کامل عملیاتی شد ضمن اینکه 14 فقره استانداردسازی انشعاب نیز با تلاش همکاران ما در امور آب و فاضلاب قروه درگزین امکان‌پذیر شد.
وی همچنین به پروژه اصلاح شبکه آبرسانی روستای "شوند قروه" به طول 650 متر اشاره اظهار کرد: قرار گفت: تاکنون 400 متر لوله گذاری و اصلاح شبکه در روستای مذکور به اتمام رسیده و مابقی کار در دست انجام است.
مدیرعامل آبفای استان همدان در ادامه با اشاره به اینکه در حال حاضر پروژه مذکور با 70 درصد پیشرفت فیزیکی در دست انجام است، افزود: پیش‌بینی می‌شود لوله گذاری 250 متر از شبکه مذکور  طی روزهای باقی مانده از هفته جاری به طور کامل اجرایی شود.
وی در بخش دیگری از سخنانش به حفاری چاه روستای "سوزن" از روستاهای تابعه قروه درگزین اشاره کرد و گفت: این پروژه که با همکاری یکی از خیرین روستا در دست انجام است، هم اکنون با پیشرفت فیزیکی 50 درصد در مرحله حفاری است که پس از اتمام تعهد خیر مذکور (آقای مصطفی لو) در بخش حفاری، عملیات تجهیز و انتقال آب تا مخزن توسط امور آبفای قروه عملیاتی خواهد شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات