آمادگی نیروگاه 484 مگاواتی زاهدان برای آغاز عملیات اجرایی

آمادگی نیروگاه 484 مگاواتی زاهدان برای آغاز عملیات اجرایی

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمود صادقی" در جریان بازدید از کارگاه پروژه نیروگاه زاهدان با بیان این مطلب، افزود: نیروگاه زاهدان به ظرفیت نامی 484 مگاوات در 10 کیلومتری شهر زاهدان قرار گرفته و با تکمیل فعالیت‌های اولیه و پیش نیاز، آماده شروع عملیات اجرایی اصلی نیروگاه است.
وی تاکید کرد: در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و کاهش هزینه‌های اجرایی طرح فعالیت‌های شاخصی همچون عقد قرارداد گاز با شرکت گاز استان سیستان‌وبلوچستان به همراه اجرای خط انتقال از خروجی ایستگاه انشعاب گاز از خط سراسری تا ورودی ایستگاه تقلیل فشار گاز اصلی نیروگاه با اعتباری بالغ بر سه میلیارد و 700 تومان در دستور کار قرار گرفته است.
صادقی ادامه داد: برای اولین بار در نیروگاه‌های گازی با مسئولیت این طرح ایجاد سه راهی و اجرای ایستگاه انشعاب گاز از خط سراسری با یک سوم هزینه اعلامی از سوی شرکت گاز اجرایی شده است. همچنین تهیه 10 کیلومتر کابل فیبر نوری بدون پرداخت هزینه و عقد قرارداد اجرای خط فیبر نوری نیروگاه با کمتر از 150 میلیون تومان از دیگر اقدامات صورت گرفته در این پروژه بوده است.
مجری طرح نیروگاه‌های گازی شرکت برق حرارتی تاکید کرد: اخذ مجوز زیست‌محیطی هلوگرام‌ دار قبل از شروع عملیات اجرایی پروژه یکی دیگر از فعالیت‌های شاخصی است که در این طرح برای اولین بار در نیروگاه‌های گازی انجام شده است.
وی با اشاره به اینکه عملیات اجرایی برق‌رسانی به نیروگاه در اوایل سال گذشته به اتمام رسیده است، گفت: عملیات اجرایی دیوار پیرامونی و ساختمان اداری موقت نیروگاه نیز تا یک ماه آینده تکمیل خواهد شد و خط انتقال آب نیروگاه به طول تقریبی هفت کیلومتر در حال انجام مراحل مناقصه و تعیین پیمانکار بوده و اسناد مناقصه ایستگاه گاز اصلی نیروگاه نیز در حال نهایی شدن است.
مجری طرح نیروگاه‌های گازی شرکت برق حرارتی در پایان اظهار امیدواری کرد که در صورت مبادله به موقع قرارداد با پیمانکار اصلی، واحدهای این نیروگاه در زمان تعیین شده با شبکه سراسری برق کشور سنکرون شوند.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات