اجرای ۵ طرح برای آبرسانی به روستاهای باخرز استان خراسان رضوی/ سرمایه‌گذاری 3.8 میلیارد تومانی برای اجرای این طرح‌ها

اجرای ۵ طرح برای آبرسانی به روستاهای باخرز استان خراسان رضوی/ سرمایه‌گذاری 3.8 میلیارد تومانی برای اجرای این طرح‌ها

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "حسین اسماعیلیان" در خصوص اقدامات انجام شده پس از یکپارچه‌سازی برای آبرسانی به روستاهای باخرز اظهار کرد: در این مدت اقداماتی چون اجرای خط انتقال جهت مجتمع آبرسانی به طول پنج کیلومتر با سرمایه‌گذاری یک میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان، تعویض شبکه توزیع روستای سنقر آباد، چهار طاق، اشتیوان و کردیان به طول ۱۵ کیلومتر با اعتبار دو میلیارد و ۲۵۰ میلیون تومان و ساخت مخزن ۱۰۰ مترمکعبی گرازی جهت تامین آب روستای گرازی و تورانه با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون تومان انجام شده است.
وی افزود: لایروبی و حفر سه حلقه چاه دستی با اعتبار ۱۰۰ میلیون تومان و بهسازی و مرمت چشمه روستای کردیان با سرمایه‌گذاری ۵۰ میلیون تومان از دیگر اقدامات انجام شده پس از یکپارچه‌سازی برای آبرسانی به روستاهای باخرز است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان رضوی با اشاره به اقدامات در دست انجام برای رفع چالش‌های موجود خاطرنشان کرد: از جمله این اقدامات می‌توان به ساخت مخزن ۵۰۰ متر مکعبی روستای اشتیوان برای رفع مشکل هفت روستای انتهای مجتمع دشتاب، وارد مدار کردن منابع خارج کردن از مدار بهره‌برداری برای گذر از پیک مصرف، تعویض به موقع الکتروپمپ‌های شناور در موقع سوختگی، آبرسانی سیار به روستاهای اشتیوان، سیه لاغ، خواجه پیک، نوبهار کردیان و تورانه و اجاره منابع تامین اجاره‌ای برای رفع مشکل کم‌آبی در روستاها اشاره کرد.
وی در خصوص وضعیت آبرسانی فعلی به روستاهای تحت پوشش نیز گفت: شهرستان باخرز داری ۵۱ روستای تحت پوشش خدمات آب و فاضلاب بوده و تنها روستای غیر تحت پوشش نقاره‌خانه است.
وی در پایان گفت: تعداد پنج روستا به صورت مقطعی در صورت مشکل با تانکر آبرسانی می‌شود و مابقی روستاهای تحت پوشش امور آبفای باخرز که به صورت مجمع هستند، به‌صورت ۲۴ ساعته خدمات آبرسانی به آنها انجام می‌شود.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات