اعلام آمادگی بانک صادرات ایران برای مشارکت در تأمین مالی پروژه‌های آبرسانی مازندران

اعلام آمادگی بانک صادرات ایران برای مشارکت در تأمین مالی پروژه‌های آبرسانی مازندران

به گزارش پایگاه اطلاع‌‍رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محمد ابراهیم یخکشی" ضمن قدردانی از خدمات بانک صادرات و با پیگیری‌های به عمل توسط شرکت آب منطقه‌ای مازندران، وزارتخانه‌های نیرو، اقتصاد و دارایی و مساعدت مجمع نمایندگان استان مازندران در  مجلس شورای اسلامی گفت: با استفاده از ماده 56 قانون بودجه و با ارائه تسهیلات به طرح‌های آبرسانی مازندران می‌توانیم در روند اجرای پروژه‌های آبی گام‌های موثری برداریم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران در ادامه از اختصاص 2500 میلیارد تومان برای ادامه پروژه‌های سد هراز، شبکه آبیاری و زهکشی هراز و نیز طرح آب‌رسانی به شهرهای گروه الف از محل فاینانس داخلی خبر داد.
یخکشی خاطرنشان کرد: مقرر شد مبلغ 900 میلیارد تومان از چهار بانک صادرات، سپه، تجارت و ملت دریافت کنیم  و برای موافقت مابقی مبلغ، طی هفته‌های آینده اقدامات لازم انجام گیرد.
وی افزود: با اجرای این سه طرح بزرگ، آبرسانی به بیش از 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی صورت می‌پذیرد و علاوه بر آن آب شرب شهرستان‌های آمل، نور، محمودآباد، فریدونکنار و روستاهای مسیر فراهم می‌شود و توانایی تولید 25 مگاوات برق به‌وسیله احداث نیروگاه‌های برق‌آبی نیز وجود دارد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران تصریح کرد: برای دو طرح آبرسانی به رامسر، تنکابن و عباس‌آباد و نیز آبرسانی به شهرهای محمودآباد، نور و رویان به میزان 700 میلیارد تومان توسط وزارت نیرو از سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور از محل اعتبارات موجود درخواست شده است.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات