۶۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه می‌شود

۶۰۰ لیتر در ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "علیرضا کاکاوند" در جمع خبرنگاران با اشاره به وضعیت تامین آب شرب شهر کرمانشاه و مشکلاتی که خشکسالی برای منابع آبی شهر ایجاد کرده، افزود: از چاه‌های میان‌دربند که یکی از مهمترین منابع تأمین آب شهر است، هشت حلقه را از دست داده‌ایم و خشک شده‌اند و سراب قنبر نیز وضعیت بسیار نامناسبی دارد.
وی از کاهش ارتفاع محل نصب پمپ سایر چاه‌ها از ۱۲ تا ۳۵ متر جهت پمپاژ راحت‌تر آب آنها خبر داد و خاطرنشان کرد: باز هم برای تامین آب با دشواری‌های زیادی مواجهیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه اورهال تصفیه‌خانه شهید نظری را نیز از دیگر اقدامات انجام شده برای کمک به رفع مشکل کمبود آب شهر کرمانشاه عنوان کرد و ادامه داد: این کار باعث شده ظرفیت این تصفیه‌خانه از هزار لیتر در ثانیه به ۱۴۰۰ لیتر افزایش یابد.
کاکاوند با بیان اینکه در حال شناسایی و مطالعات چاه‌های جدیدی به سمت پلیس راه ماهیدشت هستیم، ابراز امیدواری کرد بتوان ۱۵ تا ۲۰ حلقه چاه آهکی در این منطقه برای تامین آب شهر کرمانشاه وارد مدار کرد.
وی افزود: چنانچه میانگین دبی هر چاه را ۳۰ لیتر در ثانیه در نظر بگیریم می‌توان در مجموع ۴۵۰ تا ۶۰۰ لیتر بر ثانیه به ظرفیت تامین آب شهر کرمانشاه اضافه کرد.
کاکاوند پیش‌بینی کرد، این پروژه در نیمه دوم سال عملیاتی شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه همه این اقدامات برای کمک به تامین آب شهر کرمانشاه نوعی مسکن مقطعی است، یادآور شد: برای تامین آب پایدار شهر کرمانشاه آبرسانی از سد گاوشان باید به‌طور کامل وارد مدار شود.
وی میزان آبی که از سد گاوشان اکنون وارد شبکه آب شهر کرمانشاه می‌شود را ۱۴۰۰ لیتر در ثانیه اعلام کرد و ادامه داد: این میزان باید به ۲۵۰۰ لیتر در ثانیه برسد.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کرمانشاه با بیان اینکه در طرح‌های تامین آب باید افق بلندمدت شهر کرمانشاه دیده شود، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود با ساخت و سازهای مسکنی که در شهر صورت می‌گیرد ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار نفر به جمعیت شهر اضافه شود که باید تدابیر لازم برای تامین آب آنها صورت گیرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات