مشارکت ایران در ساخت ۷ نیروگاه بزرگ برق جهان

مشارکت ایران در ساخت ۷ نیروگاه بزرگ برق جهان

آخرین وضعیت ساخت نیروگاه های جدید برق در خارج از کشور، مدیرعامل مپنا با اشاره مشارکت ایران در ساخت هفت نیروگاه بزرگ برق جهان از ساخت نیروگاه‌های جدید برق توسط ایران در آفریقا خبر داد و افزود: سالانه معادل کل مصرف برق عراق در ایران نیروگاه حرارتی ساخته می‌شود.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) عباس علی آبادی در گفتگو با مهر درباره آخرین وضعیت ساخت نیروگاه های جدید برق در خارج از کشور، گفت: در حال حاضر بخش عمده خدمات فنی و مهندسی ایران برای ساخت نیروگاه‌های برق به کشور سوریه صادر شده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت پروژه‎های نیروگاهی ایران با اعلام اینکه در حال حاضر بیش از یکهزار و ۳۵۰ مگاوات ظرفیت جدید در سوریه توسط ایران مراحل بهره برداری، طراحی و ساخت را پشت سر می گذارد، تصریح کرد: بر این اساس در شرایط فعلی ایران در ساخت نیروگاه های تشرین و جندر سوریه مشارکت دارد و به زودی ساخت یک واحد جدید نیروگاهی در این کشور آغاز می شود.

این مقام مسئول همچنین از مشارکت در ساخت ۲ نیروگاه جدید برق در عمان خبر داد و افزود: ایران در کشور تاجیکستان هم در ساخت سد و یک نیروگاه برقآبی مشارکت دارد.

وی با اشاره به انجام مراحل مختلف طراحی، ساخت، نصب و راه اندازی ۲ واحد جدید نیروگاهی در عراق، اعلام کرد: همچنین ساخت نیروگاه های جدید برق در برخی از کشورهای آفریقایی هم در دستور کار قرار گرفته است.

علی آبادی همچنین با یادآوری اینکه در مسیر رودخانه های دز، کرخه و کارون هم ساخت نیروگاه‌های جدید برقآبی آغاز شده است، تاکید کرد: در مجموع در حال حاضر برای ایجاد ظرفیتی معادل ۱۶ هزار مگاوات برای ساخت نیروگاه های برقآبی برنامه ریزی شده است.

مدیر عامل شرکت مدیریت پروژه‎های نیروگاهی ایران با اشاره به آغاز عملیات اجرایی حدود پنج هزار مگاوات نیروگاه برقآبی در کشور، خاطر نشان کرد: در بخش نیروگاهی حرارتی هم ایجاد ظرفیتی بیش از ۶ هزار مگاواتی آغاز شده است.

به گفته این مقام مسئول، ساخت حدود ۶ هزار مگاوات نیروگاه حرارتی معادل با کل مصرف برق کشور عراق است.

 

    نظرات