فهرست تازه از قیمت و اجاره بهای مسکن

فهرست تازه از قیمت و اجاره بهای مسکن

http://www.bananews.ir/‌این روزها بسیاری از مستاجران در بازار اجاره واحدهای مسکونی از رفتار برخی مشاوران املاک شاکی هستند زیرا آنها معتقدند که بنگاهداران واحدهایی را که فایل می‌کنند، از آنها بازدید نمی‌کنند تا بررسی کنند آیا واحد سپرده شده از لحاظ کیفیت و مرغوبیت محله قابل سکونت هست یا نه؟ یا ‌اینکه توضیحات مالک از جزئیات واحدش صحیح است یا نه؟‌ این نوع رفتار بنگاهداران به خصوص در بازار اجاره باعث شده تا اغلب مستاجران باور کنند که برخی مشاوران املاک تنها به فکر دریافت پورسانت و حق الزحمه خود هستند نه به فکر خدمت صادقانه به متقاضی.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) یکی از متقاضیان بازار اجاره مسکن در‌این باره به دنیای اقتصاد گفت: گاهی اوقات در بین آگهی‌های روزنامه یا فایل‌های واحدهای اجاره‌ای در بنگاه‌ها، مالک آنچنان از واحد خود تعریف و تمجید می‌کند که هنوز ندیده با خود شرط می‌کنید اگر مالک بر سر اجاره بها با نرخ پیشنهادی شما موافقت کند، ۱۰۰ درصد آن واحد را اجاره می‌کنید اما زمانی که از آپارتمان مورد نظر از نزدیک بازدید می‌کنید آن لحظه متوجه تناقض‌ها می‌شوید. برای مثال واحد در زیر زمین واقع شده به همین خاطر موجر در آگهی عنوان کرده بدون مشرف! یا ‌اینکه جزو امکانات از حیاط خلوت نام برده در حالی که حیاط برای ساکن طبقه اول مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی در ادامه افزود:‌ اینکه توضیحات فایل با مشاهدات عینی کاملا متفاوت یا گمراه‌کننده باشد، نشان‌دهنده ‌این مساله است که مشاوران املاک بازدیدی از ‌این واحد نداشته‌اند تا آنچه که مالک از مشاور می‌خواهد در فایل ذکر کند را مانع شوند. چند سال قبل یا بهتر است گفته شود در گذشته بنگاهداران ابتدا خودشان از ملک اجاره‌ای بازدید می‌کردند و با همه زیر و بم ملک آشنا می‌شدند اما الان حتی متراژ دقیق واحد یا تعداد طبقات و تعداد واحدها را هم نمی‌دانند!

یکی دیگر از متقاضیان در بازار اجاره اظهار کرد: اگر از سوداگران مسکن که واحدهای مسکونی را دست به دست خریداری می‌کنند تا بلکه با افزایش قیمت بتوانند سودجویی کنند، بگذریم، گران فروشی و نرخ‌های کاذب اجاره بها از طرفی به برخی مشاوران املاک مربوط می‌شود چراکه در اکثر مواقع هنگامی‌که خریداران و حتی فروشنده‌ها به بازار مراجعه می‌کنند تا وضعیت قیمت‌ها را پرس و جو کنند آنها تاکید می‌کنند که قیمت‌ها در حال رشد است و به خریداران توصیه می‌کنند سریع‌تر خرید کنند تا واحدهای گران قیمت را به متقاضیان واگذار کنند و به فروشنده‌ها هم نصیحت می‌کنند اگر عجله در فروش ندارند صبر کنند تا قیمت‌ها به میزان کافی رشد کند تا از سود بیشتری بهره‌مند شوند!

 

    نظرات