ورود قاطع دادستانی اصفهان برای پیشگیری از افزایش آلودگی هوا

ورود قاطع دادستانی اصفهان برای پیشگیری از افزایش آلودگی هوا


ورود قاطع دادستانی اصفهان برای پیشگیری از افزایش آلودگی هوا

دادستانی عمومی و انقلاب اصفهان با توجه شرایط خاص پیش رو در نیمه دوم سال و برای پیشگیری از خسارات بهداشتی و زیست محیطی ناشی از تشدید آلودگی هوا ، با قاطعیت ورود پیدا کرد .

به گزارش«پارما» ایرج حشمتی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در این باره اظهار داشت: در نیمه اول سال جاری به‌دلیل کاهش محسوس نزولات جوی و رطوبت سطحی خاک با فعال شدن کانون های استانی و فرا استانی تولید گرد و غبار، تعداد روزهای ناسالم نسبت به زمان مشابه در سال گذشته به میزان 45 درصد افزایش داشت.

وی گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده به‌دلیل کاهش فعالیت سامانه های جوی در پاییز امسال ، شرایط دشوارتری به لحاظ تشدید و انباشت آلایندهای هوا مورد انتظار است بنابراین حفاظت محیط زیست استان ضمن برنامه ریزی جهت مهار بخشی از آلایندهای ناشی منابع ثابت، با تشکیل کارگروه ویژه ای متشکل از دستگاههای اجرایی و نظارتی استان، برنامه های عملیاتی مدیریت سوخت و کاهش آلودگی هوا را در واحد های تولیدی، صنعتی ، معدنی و خدماتی استان بطور جدی مورد پیگیری قرار داد.

حشمتی ادامه داد: به موازات آن با همکاری و صدور دستور معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان، کارشناسان اداره‌کل‌ حفاظت‌ محیط زیست استان مجاز خواهند بود در شرایط خاص آلودگی هوا طی سه ماه پیش رو در صورت مشاهده‌، تشخیص و احراز انتشار آلودگی هوا از هر واحد تولیدی، صنعتی، معدنی و خدماتی در سطح استان با همراهی مأموران فرماندهی انتظامی استان در کوتاه‌ترین زمان نسبت به تعطیلی و جلوگیری از ادامه فعالیت بخش آلاینده واحد اقدام نمایند .

حشمتی اظهار داشت: همچنین در ادامه این دستور دادستانی تصریح شده است: در مواردی که مأموران محیط زیست نیاز به حضور ماموران نیروهای انتظامی نمی بینند رأساً می توانند اقدام به پلمب و تعطیلی محل به عمل آورده و وسایل مورد نیاز و فاسد شدنی را از محل خارج نموده و تحویل متصرف نمایند .

مدیرکل حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در این دستور، نمایندگی مجوز ورود به محل در تمام طول ساعات شبانه روز با رعایت موازین شرعی، قانونی و رفع موانع و استفاده از قفل ساز در صورت نیاز جهت اقدام قانونی به کارشناسان محیط زیست طی سه ماه تفویض شده است.

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات