سلاجقه: برای ارتقای جایگاه محیط‌بانان تلاش خواهم کرد

سلاجقه: برای ارتقای جایگاه محیط‌بانان تلاش خواهم کرد

سلاجقه: برای ارتقای جایگاه محیط‌بانان تلاش خواهم کرد ادای احترام به شهدای محیط‌بان هم‌چنین گفت‌وگو و بررسی عملکرد یگان حفاظت محیط زیست، محورهای اصلی دیدار  دکتر علی سلاجقه با سرهنگ محبت‌خانی و تعدادی از محیط‌بانان بود.

به گزارش «پارما» از پایگاه اطلاع رسانی سازمان حفاظت محیط زیست؛ علی سلاجقه، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بازدید از یگان حفاظت در نشستی با سرهنگ محبت خانی، فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست و همکاران محیط‌بان وی، درمورد مسائل مختلف به بحث و تبادل نظرپرداخت.

در این نشست فرمانده یگان حفاظت درباره مهم‌ترین دستاوردهای این یگان در 4 سال اخیر گفت: از مهم‌ترین اقداماتی که در این دوره صورت گرفت، می توان به بحث بیمه محیط‌بانان همچنین برقراری فوق العاده تخصصی این عزیزان اشاره کرد.

وی خرید 1200 دستگاه موتورسیکلت تریل و تجهیز پاسگاه‌های محیط بانی به انرژی خورشیدی را از دیگر موارد شاخص عملکردی این یگان اعلام کرد و گفت: 600 پاسگاه محیط بانی به ترتیب در حال مجهز شدن به انرژی خورشیدی هستند که تاکنون در این پروژه 50 درصد پیشرفت داشته‌ایم.

وی به انتظاراتی که محیط‌بانان خدوم و بی ادعا در حوزه کاری مطرح می‌کنند اشاره کرد و ادامه داد: امیدواریم با پیگیری های حضرتعالی و مجموعه سازمان در موارد مطرح شده شاهد رسیدن به نتیجه مطلوب باشیم.

تلاش برای ارتقای حقوق محیط‌بانان

دکتر علی سلاجقه، رئیس سازمان حفاظت محیط زیست نیز در این جلسه از فداکاری‌ها و ایثار محیط بانان تقدیر کرد و گفت: تمام تلاش خود را برای حمایت از محیط‌بانان، ارتقاء حقوق و سایر مباحثی که می تواند محیط بانی را به جایگاه مناسب و شایسته ای برساند، به کار خواهم بست.

در ادامه این نشست فرمانده یگان حفاظت از ریاست سازمان درخواست کرد به دلیل اشتیاق فراوان محیط‌بانان به خصوص خانواده شهدا و جانبازان محیط‌بان با رهبر معظم انقلاب، امکان این دیدار پیگیری شود.

محبت‌خانی در ادامه خواستار تسریع در روند اداری نائل شدن محیط‌بانان به درجه شهادت و جانبازی و رایزنی با بنیاد شهید در این زمینه شد.

سلاجقه با اعلام مساعدت و موافقت در این خصوص گفت: با توجه به اینکه نیروهای یگان حفاظت سازمان، نماد شاخص سازمان محیط زیست شناخته می‌شوند، نیاز است که فرمانده یگان حفاظت به عنوان عضو شورای معاونان محسوب شده و فرماندهان استانی از جایگاه رئیس اداره به معاون مدیر کل استان ارتقا پیدا کنند همچنین با این سمت بتوانند با اعلام نظرات سازنده در جلسات حضوری فعال داشته باشند.لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات