بازدید وزیر نیرو از سامانه‌های خورشیدی عشایری/ تحویل 2450 سامانه خورشیدی به عشایر استان فارس تا پایان سال جاری

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "احمدرضا خسروی"، مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 1896 سامانه خورشیدی قابل حمل به عشایر استان فارس تحویل شده و 554 دستگاه دیگراز این سامانه ها نیز تا پایان سال جاری، تحویل خانوارهای عشایر غیور فارس خواهد شد.
وی افزود: در حال حاضر تمامی روستاهای بالای 10 خانوار استان از نعمت برق برخوردار هستند و تلاش می‌شود تا پایان سال جاری خانوارهای عشایر بیشتری از نعمت روشنایی برخوردارشوند.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان فارس ادامه داد: اعتبار هزینه شده برای این تعداد سامانه تحویل شده، بیش از 189 میلیارد ریال به طور تقریبی 90 درصد هزینه هر سامانه توسط دولت و 10درصد توسط متقاضی عشایری تامین شده و تمامی مراحل نیازسنجی، طراحی، الگوی ساخت و تعیین مشخصات فنی این سامانه تحت نظارت و راهبری دفتر برق روستایی شرکت توانیر و توسط کارشناسان و متخصصان این استان  انجام شده است.
گفتنی است، در این طرح هر خانوار عشایر با در اختیار داشتن یک پنل خورشیدی کوچک سبک و قابل حمل می‌تواند به راحتی برق مورد نیاز خود را برای روشن کردن چهار لامپ کم مصرف و شارژ انواع تلفن همراه، چراغ قوه و رادیو، تامین نماید.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات