مهندسین ناظر در مقابل اجرای قوانین کوتاه نیایند

مهندسین ناظر در مقابل اجرای قوانین کوتاه نیایند

http://www.bananews.ir/سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم گفت: مهندسین ناظر با هم صدایی و جدیت کامل باید در مقابل اجرای قوانین کوتاه نیایند.‏

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا قلندر امروز در حاشیه بازدید از سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم اظهار داشت: فرهنگ سازی مردم پیرامون اهمیت وظایف سازمان نظام مهندسی در پیشگیری از حوادث و کیفیت ساخت و سازها ضروری است و نقش مهندس ناظر در ساخت و سازها و توجه به پیشنهادات کارشناسی آنها از سوی مردم، نیازمند گذشت زمان و فرهنگ سازی است.

وی از خدمات سازمان نظام مهندسی در تحقق موفق برنامه مسکن مهر استان تقدیر کرد و افزود: دستیابی به اهداف نظام مهندسی با جلب همکاری مردم و دولتمردان میسر است و مسئولین باید در این راستا برنامه‌ریزی داشته باشند.

سرپرست اداره کل راه و شهرسازی استان قم یکی از دستاوردهای بزرگ برای سازمان نظام مهندسی را پرهیز از حواشی در انجام کار این سازمان دانست و بیان داشت: اخیرا اقدامات و حرکت‌های موثری پیرامون تحقق اهداف نظام مهندسی ساختمان در استان قم انجام شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان استان قم نیز در حاشیه این بازدید به تشریح عملکرد و تغییرات سازمان نظام مهندسی اشاره کرد و گفت: الکترونیکی شدن خدمات نظام مهندسی در تمام زمینه‌ها از جمله نوبت دهی به ارباب رجوع، انتخاب مجریان و مهندسین ناظر در موضوع گازرسانی به پروژه‌های ساختمانی از جمله این خدمات است.

امین مقومی اظهار داشت: تلاش سازمان بر این است که تا قبل از نیمه دوم سال آینده با گسترده شدن خدمات الکترونیکی، میزان حضور ارباب رجوع به صورت حضوری به صفر برسد و تا قبل از انتخاب هیئت مدیره جدید تمام خدمات به مردم و مهندسین به صورت الکترونیکی انجام شود.

وی همچنین عنوان کرد: از دیگر برنامه‌های این سازمان گسترش و توسعه نمایندگی‌های این سازمان در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر برای کنترل و نظارت جدی و مستمر در اجرای دقیق قوانین و مقررات ساختمانی در طرح عظیم مسکن مهر است و با جلسه‌ای که با شهرداران نواحی مختلف قم داشتیم بر لزوم گسترش نمایندگی‌ها بحث و تبادل نظر شد و مشکلات احتمالی مورد بررسی قرار گرفت.

وی بحث آموزش و رفاه کارکنان را یکی از دغدغه‌های این سازمان دانست و افزود: تقویم آموزشی سازمان تدوین شده به طوری که تمام بازدیدهای علمی، جلسات و سمینارها در این تقویم آموزش گنجانده شده است.‏

مهندس قلندر به همراه رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان از بخش‌های مختلف این سازمان نظیر بخش خدمات مهندسی و بازرسی گاز، انفورماتیک، معاونت فنی و مهندسی، امور اداری، گروه نظارت، روابط عمومی و نظام کاردانی بازدید کرد.

 

    نظرات