شستشوی بیش از 90 پست برق در خوزستان برای مقابله با ریزگردها

شستشوی بیش از 90 پست برق در خوزستان برای مقابله با ریزگردها

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "سید مهرداد بلادی موسوی" بیان کرد: با توجه به عبور از پیک بار شبکه و کاهش بار و امکان پذیر بودن مانور در شبکه، کار شستشوی تجهیزات پست های برق و خطوط با سرعت بیشتری در حال انجام است تا در آلودگی های زمستان پیش رو، شبکه دچار حادثه و خاموشی نشود.
وی افزود: با توجه به کاهش بارندگی ها احتمال وقوع ریزگردها افزایش پیدا کرده که خطری بالقوه برای آلودگی شبکه برق است و می تواند منجر به حادثه های ناخواسته ای بر روی تجهیزات شود.
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان تصریح کرد: علاوه بر ریزگردها آلودگی‌های صنعتی در استان نیز برای تجهیزات برق خطرناک است و باید به صورت دوره‌ای شستشو داده شوند.
بلادی موسوی افزود: به همین دلایل برای حفظ امنیت شبکه کار شستشوی تجهیزات در حال انجام است و بر اساس اولویت و میزان آلودگی مناطق تجهیزات به وسیله گروه های عملیاتی شستشو داده می‌شوند.
معاون بهره‌برداری شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ادامه داد: کار شستشوی تجهیزات با ماشین آلات و دستگاه های مقره شوی مجهزی که بعد از خاموشی های سال 95 در استان خریداری شده بطور مستمر در حال انجام است و با توجه به آلودگی هر منطقه ممکن است چند بار هم تکرار شود.
بلادی موسوی تصریح کرد: در تابستان به دلیل پرباری شبکه امکان شستشوی تجهیزات کمتر است و بعد از کاهش پیک بار علاوه بر بهینه‌سازی و آماده‌سازی شبکه برای تابستان سال آینده، شستشوی تجهیزات نیز انجام می شود که دارای هزینه زیاد و وقت بسیاری را نیز از گروه های عملیاتی می‌گیرد.

لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات