اطلاعیه *مهم و فوری* از سوی دبیرخانه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای اصفهان

اطلاعیه *مهم و فوری* از سوی دبیرخانه کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوای اصفهان

با توجه به ورود سامانه جوی پایدار به منطقه و روند افزایشی غلظت آلاینده های جوی طی روز جاری و پیش بینی استمرار شرایط مزبور تا ساعات میانی روز یکشنبه 30 آبان ماه 1400 ، کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا به ریاست معاون عمرانی استانداری تشکیل و موارد ذیل جهت پیگیری و اجرا مصوب گردید:

1 - با توجه به پیش بینی هواشناسی استان مبنی بر استمرار شرایط پایداری جو تا روز یکشنبه مقرر گردید بر اساس توصیه های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گروه های حساس از جمله کودکان ، سالمندان ، بیماران قلبی و عروقی از تردد های غیر ضرور در فضای باز بویژه نقاط پرترافیک خودداری کنند .

2 - مقرر شد پایش واحدهای تولیدی صنعتی و معدنی بالقوه آلاینده تشدید و با واحدهای آلوده کننده هوا برخورد قانونی انجام پذیرد .

3 - مقرر شد پلیس راهور نسبت به اعمال قانون و برخورد جدی با خودروها و موتورسیکلت های دودزا و همچنین وسایل نقلیه بدون معاینه فنی اقدام لازم به عمل آورد .

4 - مقرر شد شهرداری اصفهان ضمن نظارت جدی بر نحوه کار اتوبوس های شرکت واحد، نسبت به کاهش فعالیت های عمرانی توأم با آلودگی و همچنین ممانعت از سوزاندن بقایای گیاهی در پارک ها و بوستان ها و سوزاندن پسماندهای شهری و صنفی در داخل و پیرامون شهر اقدام لازم را به عمل آورد .

ایرج حشمتی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان اصفهان
و دبیر کارگروه شرایط اضطراری آلودگی هوا

28 آبان 1400
لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات