طرح تفصیلی ۲ روز دیگر تصویب نهایی می‌شود

طرح تفصیلی ۲ روز دیگر تصویب نهایی می‌شود

http://www.bananews.ir/شهردار تهران با اشاره به اینکه طرح تفصیلی شهر تهران دوشنبه هفته جاری تصویب نهایی خواهد شد گفت: این طرح از ابتدای سال ۹۱ در تهران اجرا خواهد شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدباقر قالیباف در حاشیه نخستین همایش علمی شهرداری به منزله نهاد اجتماعی در جمع خبرنگاران با اشاره به طرح جامع و طرح تفصیلی شهر تهران اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های شهرداری و اعضای شورای شهر در ۴ سال گذشته تصویب این طرح بوده است.

وی تصریح کرد: شهرداری به طور مستمر پیگیر این طرح بوده است و با اجرای این طرح می‌توانیم به نقطه مطلوبی در تهران برسیم.

شهردار تهران تاکید کرد: بیش از ۴۰ سال است که در تهران اقداماتی انجام شده است که با اجرای این طرح می‌توانیم به یک نقطه مطلوب برسیم.

قالیباف افزود: طرح تفصیلی شهر تهران در دوشنبه هفته جاری به تصویب نهایی خواهدرسید تا با توجه به بسترهای و نرم‌افزارهای لازم این طرح از ابتدای فروردین سال ۱۳۹۱ اجرا می‌شود.

شهردار تهران در ادامه با اشاره به اینکه شهرداری بنا دارد مشکلات و موانع در محلات را در اختیار شورایاران محلات قرار دهد افزود: شهرداری باید در مقیاس ملی و شهری تصمیم‌گیری کند.

قالیباف خاطرنشان کرد: من حتما یک فعال سیاسی هستم اما به عنوان یک فعال سیاسی اعتقاد دارم تا در زمانی که در شهرداری به عنوان شهرداری فعالیت می‌کنم درگیر فعالیت سیاسی نمی‌شوم ضمن اینکه امیدوارم تمام کاندیدها در عرصه انتخابات بتوانند به وعده‌های که می‌دهند عمل کنند.

شهردار تهران همچنین در این همایش با اشاره به اینکه باید به سمتی پیش برویم که شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی معرفی شود گفت: هنوز مردم جوهره شهرداری را از خود نمی‌دانند و در واقع مردم در سلامت شهرداری حرف دارند.

وی با اشاره به اینکه شهرها دارای اهمیت بسیاری هستند اظهار داشت: شهرها از این منظر با اهمیت هستند که مولد پویایی و رشد هستند.

وی تصریح کرد: بدون شک شهرها مرکز تولید قدرت، معرفت، ثروت و معنویت هستند و باید به شهرها توجه ویژه‌ای کرد.

شهردار تهران با اشاره به اینکه باید به تغییرات اجتماعی با تمام وجود توجه کنیم افزود: تغییر و تغییرات در زندگی بشر و در نقاط پرجمعیت یک امر بدیهی است.

قالیباف اضافه کرد: در حال حاضر برخی از خلع‌های موجود مشکلاتی رابرای خدمت رسانی به وجود آورده است. بطوری که بنده در سال ۱۳۸۵ نیز تاکید کرده‌ام که ساختار شهرداری باید تغییر کند و در حال حاضر مشکلاتی که در شهرداری وجود دارد ریشه در عقب‌افتادگی در این سازمان است.

وی اضافه کرد: بنده از تمامی همکاران و کارکنان شهرداری در این چند ساله که منجر به افزایش خدمات به هموطنان شده‌اند قدردانی می‌کنم اما باید این تلاش‌ها با شدت بیشتری به مردم صورت گیرد بطوری که علی‌رغم نواقصی که در حال حاضر وجود دارد و با توجه به نظرسنجی که در شش ماهه اول سال صورت گرفته است شهرداری به عنوان سازمانی معرفی شده است که مردم به آن اعتماد دارند.

قالیباف ادامه داد: در حال حاضر بخش قابل توجهی از مردم هنوز اطلاعی ندارند که شهرداری دولتی نیست و در این زمینه باید اطلاع‌رسانی کاملی صورت گیرد. ضمن اینکه در حال حاضر بالغ بر ۸۰ درصد از درآمد شهر از جیب و عوارض مردم تامین می‌شود.

قالیباف ادامه داد: شهرداری مصمم است این سازمان را به یک نهاد اجتماعی تبدیل کند و فاصله خود و مردم را کاهش دهد و مردم اطلاع پیدا کنند که شهرداری تنها یک سازمان خدماتی نیست بلکه یک نهاد اجتماعی است.

شهردار تهران بیان داشت: باید مشارکت مردم در شهر افزایش یابد ضمن اینکه باید برنامه‌ریزی کنیم تا در مقیاس محلی و محلات شوراهای محلات تصمیم‌گیری کنند و در واقع شهرداری در مقیاس شهری و ملی تصمیم‌گیری کند و محلات را در اختیار شورای محلات قرار دهد.

قالیباف اضافه کرد: در حال حاضر ما در حوزه اقتصادی با مشکلاتی روبرو هستیم بطوری که اگر زنان و مردان دو شیفت کار می‌کنند و با مشکلات اقتصادی روبرو هستند، وظیفه دولت و حاکمیت این است که کیفیت زندگی مردم را ارتقاء بخشد.

با حضور شهردار تهران، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و احمد مسجدجامعی عضو شورای شهر تهران از ۵ کتاب در بخش مقالات همایش رونمایی شد.

 

    نظرات