اجرای 17 پروژه برق‌رسانی در شهرستان باشت

اجرای 17 پروژه برق‌رسانی در شهرستان باشت

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "جمال معتمدی زاده" در حاشیه بررسی پروژه برق‌رسانی به روستای سربیشه گفت: هم اکنون 17 پروژه برقی در 29 نقطه شهری و روستایی شهرستان باشت با اعتباری بیش از 170 میلیارد ریال در دست اجرا است.
وی، تامین برق پایدار، جلوگیری از نوسانات، کاهش نرخ تلفات انرژی، جلوگیری از سرقت‌های احتمالی شبکه‌ها و رضایتمندی مشترکان برق را از مهمترین دلایل اجرای این پروژه‌ها در شهرستان باشت برشمرد.
مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: طول شبکه‌های فشار و فشار ضعیف که در پروژه‌های برق‌رسانی به شهرستان باشت احداث می‌شود بیش از 42 کیلومتر خواهد بود.
معتمدی زاده، تعداد ترانسفورماتورهای نصب شده در این پروژه را 26 دستگاه ذکر و خاطرنشان کرد: ظرفیت ترانسفورماتورهای منصوبه نیز سه هزار و 250 کیلوولت آمپر است.
وی افزود: طرح جهادی اصلاح، بهینه سازی و کاهش تلفات برق در 19 روستای شهرستان باشت اجرا می‌شود که کلنگ اجرای این طرح در روستای "سربیشه " به نمایندگی از سایر روستاها به زمین زده خواهد شد.
شهرستان باشت از شهرستان‌های گرمسیری استان کهگیلویه و بویراحمد بوده که با یاسوج مرکز این استان حدود 100 کیلومتر فاصله دارد.
این شهرستان بیش از 12 هزار اشتراک برق دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات