انسداد ۱۷ حلقه چاه آب غیرمجاز در آذربایجان غربی

انسداد ۱۷ حلقه چاه آب غیرمجاز در آذربایجان غربی

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "خالید رحمانی" با اعلام این خبر گفت: در جهت اجرای طرح احیا و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی و صیانت از منابع آبی طی یک روز کاری با  اجرای ماده ۹ قانون حفاظت از منابع آبی و انسداد ۱۷ حلقه چاه غیرمجاز، از خروج بیش از ۳۰ هزارمتر مکعب آب از سفره‌های زیرزمینی این شهرستان جلوگیری شد.
وی افزود: با تلاش گروه گشت و بازرسی و همکاری کارشناسان حقوقی و منابع آب بوکان و دادستانی این شهرستان به همراه نیروهای انتظامی، با اخذ دستور قضایی طی یک روز کاری، ۱۷ حلقه چاه غیرمجاز در محدوده عملکرد این امور در بوکان در مجموع به عمق  ۶۲۵ متر و دبی ۵/۵ لیتر بر ثانیه پر و مسدود شد.
رحمانی با تاکید بر ارتباط خوب و همکاری تنگاتنگ دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان و متجاوزان به منابع آب سطحی و زیرزمینی گفت: برداشت‌های بی‌رویه آب سبب افت سطح آب‌های زیرزمینی شده است و کاهش سطح آب‌های زیرزمینی خطرات و عواقب جبران ناپذیری از جمله ایجاد فروچاله، فرونشست زمین، شور شدن آب، کاهش کیفیت آب را در پی دارد که با توجه به اهمیت موضوع، این امور از هیچ کوششی در جهت صیانت از منابع آب دریغ نمی‌کند.
وی در پایان خاطرنشان کرد: امور منابع آب بوکان بر اساس قانون با هرگونه تخلف در زمینه آب‌های سطحی و زیرزمینی با اهتمام جدی برخورد قانونی خواهد کرد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات