سرمایه گذاری 92 میلیارد تومانی بخش خصوصی در سد خرمرود

سرمایه گذاری 92 میلیارد تومانی بخش خصوصی در سد خرمرود

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "منصور ستوده"، در خصوص پروژه‌هایی که در شهرستان تویسرکان در حال پیش‌روی است، مطرح کرد: در ماه‌های اخیر، عملیات خاکبرداری، خاکریزی و بتن ریزی در سد خرمرود به سرعت در حال انجام است.
وی با بیان اینکه در پروژه سد خرمرود تاکنون اعتباری در حدود 92 میلیارد تومان توسط سرمایه‌گذار هزینه شده است، گفت: در طرح آبرسانی به تویسرکان از سد سرابی نیز تا این بازه زمانی اعتباری در حدود 29 میلیارد تومان هزینه شده و تصفیه‌خانه آب شرب نیز توسط سرمایه گذار بخش خصوصی و به روش B.O.T با مبلغ 28 میلیارد تومان در حال تکمیل و در مراحل نهایی است.
ستوده با بیان اینکه در این شهرستان طی سال جاری تعداد 25 حلقه چاه مسدود شده است، مطرح کرد: این روند موجب صرفه‌جویی 1.26 میلیون مترمکعب شد که در این زمینه از تعهدی که داشتیم، فراتر عمل کرده‌ایم.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان ادامه داد: در پیش‌روی طرح مطالعه و اجرای پروژه‌های تعادل بخشی منابع آب زیرزمینی شهرستان تویسرکان، تعداد 27 دستگاه کنتور هوشمند نصب و 39 عدد چاه فاقد پروانه نیز تعیین تکلیف شد.
وی در ادامه به اجرای طرح‌های مطالعاتی و پروژه‌های تعادل بخشی منابع زیرزمینی در شهرستان اسدآباد نیز اشاره کرد و گفت: در این راستا، تعداد پنج حلقه چاه مسدود و 10 عدد چاه فاقد پروانه نیز در این مدت، تعیین تکلیف شد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات