موضوع تخلف وزارت نیرو در اجرایی نشدن برنامه ششم مربوط به گذشته است

موضوع تخلف وزارت نیرو در اجرایی نشدن برنامه ششم مربوط به گذشته است

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو به نقل از خبرگزاری ایرنا،  "علیرضا زندیان" درباره ارجاع پرونده تخلف وزارت نیرو در برنامه ششم توسعه به قوه قضاییه اظهار کرد:  نمایندگان مجلس ماده ۲۳۴ را برای موضوع تخلف عدم اجرای برنامه ششم اعمال کردند. این موضوع، آثار و تبعات ایجاد شده در بحث انرژی را که در دولت قبل اتفاق افتاده، مورد پیگیری قرار داده است.
وی اضافه کرد: امروز پس از بررسی‌های لازم و ارائه نظرات کارشناسی از طریق مرکز پژوهش‌های مجلس و کمیسیون اقتصادی این موضوع با ۱۵۵ رای موافق به قوه‌قضائیه ارجاع شد.
عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه این موضوع مرتبط با دولت فعلی نیست، خاطرنشان کرد:  اجرای نشدن این قانون حوزه انرژی را تحت تاثیر قرار داده و با توجه به عدم‌ ذخیره‌سازی انرژی برق، نیاز توسعه و سرمایه‌گذاری این انرژی در ابعاد وسیع، مدیریت ویژه‌ای را می‌طلبید که در دولت قبل متاسفانه تامین انرژی به طور عادلانه در سطح کشور و سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها به فراموشی سپرده شد.
وی گفت: اگر برنامه ششم به‌طور کامل اجرا می‌شد مطمئنا با کاهش انرژی و در نهایت خاموشی در بخش‌های مختلف مصرف مواجه نبودیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

منبع خبر

وزارت نیرو

وزارت نیرو

وزارت نیرو

    نظرات