ضرورت اختصاص 200 هکتار زمین برای ایجاد کمربندی سبز ارومیه/ سد معبر درد مشترک شورای شهر و امام جمعه ارومیه است

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه گفت:سد معبر درد مشترک شورای شهر و امام جمعه ارومیه است.

به گزارش ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر ارومیه، حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد خلیل پور امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر با اشاره به ضرورت اختصاص 200 هکتار زمین برای ایجاد کمربندی سبز ارومیه و ارتقا سرانه فضای سبز شهر و رسیدن به استانداردهای لازم گفت: شهرداری ارومیه اقداماتی انجام دهد تا مردم با پروژه های بزرگی که شهرداری انجام داده و در حال انجام است از جمله کمربندی دوم و در حال احداث شهر آشنا شوند.

وی ضمن بیان ضرورت حل مشکل با معارضین و صاحبان املاکی که در مسیر کمربندی دوم قرار دارند باید در اولویت کاری شهرداری ارومیه باشد، افزود: لازم است به هر نحو ممکن یک راه عبور برای خودروها از ابتدای بزرگراه کمربندی ارومیه تا جاده انهر احداث شود تا مردم از نزدیک پروژه بزرگ کمربندی را ببینند.

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با اشاره به سخنان روز گذشته امام جمعه ارومیه درباره لزوم برخورد با پدیده سد معبر که از تریبون نمازجمعه بیان شد، خاطرنشان کرد: مطلب اشاره شده از سوی نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان غربی یک درد مشترک است و باید تدابیری جدی در این راستا اندیشیده و نتیجه اقدامات به شورای شهر گزارش شود.

خلیل پور با تأکید بر اینکه مبارزه با سد معبر درخواست بسیاری از مردم است گفت: اگر بخواهیم با سد معبر مبارزه کنیم همراهی قوه قضائیه و نیروی انتظامی لازم است چون شهرداری به تنهایی نمی تواند با آن مبارزه کند هر چند از شهرداری می خواهیم تا جایی که می تواند این کار را انجام دهد.

وی تصریح کرد: در خصوص سد معبر خودرویی شهرداری متولی نیست و باید دستگاههای دیگر در این راستا ورود کنند تا شهرداری هم اقدامات بعدی را انجام دهد.
خلیل پور از شهرداری خواست تا با جدیت بیشتری به ساماندهی مغازه هایی که سد معبر می کنند، اقدام کند.
وی با اشاره به در پیش بودن روز پرستار، با تأکید بر اینکه "احترام و عزت این قشر بر همه آحاد جامعه واجب و ضروری است" گفت: پرستاران جزو مظلوم ترین افراد جامعه هستند که بیشترین ارتباط و خدمات به بیمار را دارند و دوش به دوش مریض قدم بر می دارند تا سلامتی بیمار دوباره احیاء شود.
رئیس شورای شهر ارومیه همچنین پیشنهاد داد که برای محدوده های تاریخی شهر شهردار ویژه و مستقل تعیین شود که مأموریت اصلی آن جذب سرمایه گذار و گردشگر باشد.
خلیل پور اظهار کرد: پروژه میدان امام(ره) و ساماندهی محوطه بقعه ابن خلیلان باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شود چرا که پس از 43 سال مکان مناسبی با معماری اسلامی و تاریخی برای تجمعات مردمی نداریم.

وی به لزوم بازسازی و نوسازی اتوبوس های فرسوده شهری هم اشاره کرد و افزود: مرمت و نوسازی اتوبوس های شهری با توجه به افزایش سرسام آور قیمت ها در دستور کار قرار بگیرد و نیاز ضروری است که به سمت اورهال اتوبوس ها پیش برویم.
خلیل پور با ابراز امیدواری برای جذب سرمایه گذاران با تسهیل در سیاست های سرمایه گذاری عنوان کرد: سرمایه گذاران این شهر با توسعه فعالیت های سرمایه گذاریشان می توانند کمک مؤثری به افزایش اشتغال و کاهش بیکاری داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر ارومیه با تأکید بر حل مشکلات رانندگان استیجاری و عمل به تصمیمات قبلی شورا مبنی بر انعقاد قرارداد و افزایش 25 درصد مبلغ قرارداد خاطرنشان کرد: در خصوص رانندگان استیجاری باید در نظر بگیریم که این افراد هم خودروی خود را در اختیار شهرداری گذاشته اند و هم خود کار می کنند و حتی برخی تحصیلات دانشگاهی هم دارند که نیازمند توجه ویژه مدیریت شهری برای حل مشکلاتشان هستیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری ارومیه

  منبع خبر

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه

  شهرداری ارومیه یک شهرداری در شهر ارومیه می باشد

   نظرات