معرفي و توسعه كيفي ظرفيت‌هاي ارتباطي صنعت آب و برق در سه‌شنبه‌هاي دانشگاهي

معرفي و توسعه كيفي ظرفيت‌هاي ارتباطي صنعت آب و برق در سه‌شنبه‌هاي دانشگاهي

به‌ گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، اين جلسات در راستای تحقق مأموریت سازمانی دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو با عنوان توسعه‌ ارتباطات علمی با دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور برگزار مي‌شود.
در این جلسات مأموريت‌ها و ساختاركلان وزارت نیرو و همچنين زيست‌بوم نوآوري نيرو به عنوان بستر توسعة ظرفيت‌هاي ارتباطي با دانشگاه‌ها معرفي شده و انواع قابلیت‌های ارتباطی صنعت آب و برق با دانشگاه‌ها در بستر زيست‌بوم مانند پروژه‌های تحقیقاتی، برنامة مشترك دكترا، حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويي، فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت آب و برق، كارآموزي و ... معرفی و ظرفيت‌هاي وزارت نيرو در اين حوزه‌ها تبيين مي‌کنند.
دريافت نظرات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها درخصوص بهره‌گیری از ظرفیت‌هاي ارتباطي و چالش‌های مرتبط، از ديگر بخش‌هاي مفيد اين مجموعه جلسات است. به‌دلیل شرایط همه‌گیری بیماری کرونا اين جلسات غالباً به صورت مجازی و به طور مجزا برای هر دانشگاه برگزار مي‌شود و نمایندگان دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری وزارت نیرو، نمايندگان پژوهشگاه نيرو و مؤسسة تحقيقات آب، مسئولین پژوهشی و ارتباط با صنعت و جامعه هر دانشگاه و نیز اساتید و اعضای هیأت علمی در جلسات حضور داشته و به تبادل نظر در خصوص چالش‌ها و فرصت‌های حوزه‌های پژوهشی ارتباطات صنعت آب و برق با دانشگاه‌ها می‌پردازند.
در بازه زمانی مردادماه سال جاری تاکنون، 8 جلسه از این مجموعه جلسات به صورت مجزا با دانشگاه‌های آزاد اسلامي (دانشكدة فني و مهندسي واحد تهران)، تربیت‌مدرس، شهید بهشتی، علم و صنعت ایران، اراک، بوعلی‌سینای همدان، فردوسی مشهد و یزد با مشارکت اعضای هیأت علمی این دانشگاه‌ها برگزار شده است.
همفکری در خصوص سیاست‌گذاری‌های کلان امور پژوهشی و تحقیقاتی، درخواست ارتباط دو سویه صنعت و دانشگاه، چالش‌های اجرایی پروژه‌های پژوهشی، نحوه تدقیق نیازهای صنعت توسط دانشگاه‌ها، راه‌های تسهیل دسترسی به داده‌های موجود در صنعت آب و برق، لزوم توجه به جنبه‌های اجتماعی و فرهنگی در پروژه‌های پژوهشی و ... از جمله اهم موارد مطروحه در جلسات برگزار شده است.
بر این اساس، برنامة «سه‌شنبه‌هاي دانشگاهي» منجر به افزایش سطح تعاملات دانشگاه با صنعت، شناسایی چالش‌هاي حوزة پژوهش وزارت نیرو و تلاش برای رفع آن‌ها و همفکری جهت ارتقاء سطح تعاملات پژوهشی شده و به همين منظور ادامه برگزاری جلسات با دیگر دانشگاه‌های کشور در دستور کار دفتر آموزش، تحقیقات و فناوری قرار دارد.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات