تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در باغهای شهر تهران

تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز در باغهای شهر تهران

http://www.bananews.irمعاون عمرانی استاندار تهران گفت: در هفته گذشته سه مورد تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز در باغهای شهر تهران توسط جهاد کشاورزی انجام شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمدرضا محمودی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاوز و زمین خواری در استان تهران گفت: در ماه گذشته ۵۰ هکتار زمین در پردیس آزاد سازی شده و ۱۰۰ مورد تخریب نیز در دماوند داشته ایم.

وی ادامه داد: هفته گذشته نیز سه مورد تخلف در شهر تهران توسط جهاد کشاورزی شناسایی شد و ساختمانهای که در باغ های و زمین های کشاورزی شهر تهران ساخته شده بود تخریب شد.

معاون استاندار با اشاره به آخرین وضعیت ساخت و ساز های غیر مجاز در مرتضی مرتضی گرد گفت: محله مرتضی گرد دو بخش دارد. بخشی که در محدوده روستایی قرار دارد و بخش دیگر که در حریم شهر تهران است. فرمانداری تهران ۲۰ در صد ساخت و سازهای غیر مجازر در بخش روستایی را تخریب کرده است و باقی محدوده در مسئولیت شهرداری تهران است و استانداری و فرمانداری نیز در این بخش هر گونه همکاری را با شهرداری تهران می کنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا ممنوعیت ساخت و ساز در مسیر باد به طرح تفصیلی شهر تهران افزود شده است گفت: ما مکاتباتی با وزارت کشور و وزارت راه و شهرسازی در این رابطه داشته ایم و خواسته ایم این موضوع در طرح تفصیلی پیش‌بینی شود.

محمودی ادامه داد: کمیسیون ماده ۵ نهاد قطعی کننده طرح تفصیلی نیست و این طرح باید به تایید شورای عالی شهر سازی و معماری نیز برسد و ما در این شورا عضو هستیم و اگر ساخت و سازی در مسیر بادهای تهران و در رود دره‌ها باشد با آن مخالفت می‌کنیم.

 

 

    نظرات