توسعه نیروگاه‌های گازی مقیاس متوسط در سطح کشور/ 3 نیروگاه مقیاس متوسط تا پیک تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود

توسعه نیروگاه‌های گازی مقیاس متوسط در سطح کشور/ 3 نیروگاه مقیاس متوسط تا پیک تابستان سال آینده وارد مدار می‌شود

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نیرو (پاون)، "محسن طرزطلب" در مراسم امضای قرارداد ساخت نیروگاه‌های مقیاس متوسط میان برق حرارتی و مپنا با تاکید بر اینکه طی 6 ماه گذشته تلاش‌های زیادی برای اجرایی شدن این قرارداد در دستور کار قرار گرفته است، افزود: این قرارداد شامل احداث هفت واحد نیروگاهی مقیاس متوسط 42 مگاواتی در نقاط مختلف کشور خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه تا پیک تابستان سال آینده سه نیروگاه از قرارداد یاد شده در استان سیستان‌وبلوچستان به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: در این استان تراز تولید و مصرف برق منفی است و میزان مصرف انرژی در پیک تابستان بیشتر از برق تولیدی توسط نیروگاه‌های استان است. بدین منظور بایستی توجه ویژه‌ای به افزایش ظرفیت تولید برق در این استان شود.
مدیرعامل برق حرارتی با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری این پروژه توسط دولت و مجموعه برق حرارتی انجام خواهد شد، ادامه داد: چهار واحد دیگر نیز در منطقه جاسک هرمزگان، شهرستان خاتم یزد، منطقه شوش استان خوزستان و یک واحد نیز جایگزین یکی از واحدهای قدیمی نیروگاه درود لرستان خواهد شد که در این مناطق با افت ولتاژ مواجه هستیم.
طرزطلب نیروگاه‌های مقیاس متوسط را برای شبکه برق کشور بسیار کارا برشمرد و افزود: با توجه به مزایا و امکان راه‌اندازی سریع این واحدها درصدد گسترش نیروگاه‌های مقیاس متوسط در سطح کشور هستیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی گروه مپنا شاهد توسعه استفاده از این نیروگاه‌ها برای افزایش توان تولید برق در کشور باشیم.
لینک اصل خبر در سایت وزارت نیرو

  منبع خبر

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

  وزارت نیرو

   نظرات