اطلاعیه شماره ( 11 ) کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان 18 دی 1400

اطلاعیه شماره ( 11 ) کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان 18 دی 1400

اطلاعیه شماره ( 11 ) کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان 18 دی 1400
به گزارش پارما از دبیرخانه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان مستقر در اداره کل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان یازدهمین اطلاعیه خود در سال جاری را صادر کرد.

نظر به پیش بینی های به عمل آمده از سوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر تداوم شرایط پایداری هوا در منطقه اصفهان،  یازدهمین جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا، شامگاه روز شنبه 18دی ماه 1400 با حضور کلیه اعضا و به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان تشکیل شد و پس از ارائه گزارش های کارشناسی و تبادل نظر، موارد زیر برای اعمال در روزیکشنبه نوزدهم دی ماه  به تصویب رسید:


1 - مقرر شد با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک ها در کلیه واحدهای ِآموزشی  دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان علمی آزاد در روز یکشنبه 19 / 10 / 1400 در شهرهای اصفهان، سجزی، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان کاشان، آران و بیدگل و نجف‌آباد تعطیل و به صورت غیر حضوری و برخط انجام شود.


2-  اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان موظف شد با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به تشدید پایش مضاعف واحدهای صنعتی و خدماتی آلاینده هوا و برخورد قانونی با عوامل افزاینده آلودگی هوا اقدام کند.


3-  پلیس راهور شهرستان با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری به تشدید برخورد با انواع وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی خودرو در شهر اصفهان موظف شد.


4-  اداره کل صمت با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان مکلف شد در خصوص ممنوعیت هر گونه فعالیت واحدهای سنگ شکن و سنگ کوبی پیرامون شهر اصفهان  اطلاع رسانی نموده و تا حصول نتیجه پیگیری لازم  را به عمل آورد.


5-   مقرر شد اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در خصوص اعلام ممنوعیت انواع فعالیت های ورزشی در فضای باز، پارکها، بوستان ها و ایستگاه های ورزشی  و نظارت بر اعمال این ممنوعیت اقدام نماید.


6-  شهرداری اصفهان موظف شد نسبت به توقف فعالیت های عمرانی همراه با آلودگی هوا  نظیر خاکبرداری و خاکریزی در مناطق 15 گانه شهر اصفهان اقدام نماید.


7- مقرر شد شهرداری های شهرهای اقماری اصفهان نیز از فعالیت های منجر به آلودگی هوا و تشدید آن جلوگیری کنند.


8- به شهروندان اصفهان و سایر شهرها و مراکز پرجمعیت و صنعتی استان نیز  توصیه می شود با  مصرف بهینه گاز طبیعی برای گرمایش از افزایش الاینده ها جلوگیری کنند و گروه های آسیب پذیر شامل: کودکان ، سالمندان ، بیماران قلبی ، عروقی، تنفسی و بانوان باردار نیز از ترددهای غیر ضرور در فضای باز و معابر شلوغ  خودداری نمایند .

ایرج حشمتی
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان
و دبیر کارگروه شرایط اضطرار
آلودگی هوا اصفهان
18 دی ماه 1400

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات