اطلاعیه شماره 12 کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان - 19 دی 1400

اطلاعیه شماره 12 کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان - 19 دی 1400

ا طلاعیه شماره 12 کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان - 19 دی 1400

به گزارش پارما، دبیرخانه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان مستقر در اداره کل حفاظت از محیط زیست استان اصفهان دوازدهمین اطلاعیه خود در سال جاری را صادر کرد.

نظر به پیش بینی های به عمل آمده از سوی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر تداوم شرایط پایداری هوا در منطقه اصفهان، دوازهمین جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا، بعداز ظهر روز یکشنبه 19 دی ماه به صورت غیر حضوری تشکیل شد و ضمن تأیید کلیه مصوبات مندرج در اطلاعیه شماره 11 تنها با یک تغییر در نحوه و ساعات اجرای طرح زوج و فرد خودروها، موارد زیر برای اعمال در روز دوشنبه 20 دی ماه 1400 تصویب شد:

1 - مقرر شد با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان فعالیت آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک ها در کلیه واحدهای ِآموزشی دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان علمی آزاد در روز دوشنبه 20 / 10 / 1400 در شهرهای اصفهان، سجزی، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان کاشان، آران و بیدگل و نجف‌آباد تعطیل و به صورت غیر حضوری و برخط انجام شود.

2- اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان موظف شد با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی نسبت به تشدید پایش مضاعف واحدهای صنعتی و خدماتی آلاینده هوا و برخورد قانونی با عوامل افزاینده آلودگی هوا اقدام کند.

3 - پلیس راهور شهرستان با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری به تشدید برخورد با انواع وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی خودرو در شهر اصفهان و اجرای طرح زوج و فرد خودروها از درب منزل از ساعت 6 تا 22 ( 10 شب ) موظف شد.

4 - اداره کل صمت با همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان اصفهان مکلف شد در خصوص ممنوعیت هر گونه فعالیت واحدهای سنگ شکن و سنگ کوبی پیرامون شهر اصفهان اطلاع رسانی نموده و تا حصول نتیجه پیگیری لازم را به عمل آورد.

5 - مقرر شد اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان در خصوص اعلام ممنوعیت انواع فعالیت های ورزشی در فضای باز، پارکها، بوستان ها و ایستگاه های ورزشی و نظارت بر اعمال این ممنوعیت اقدام نماید.

6 - شهرداری اصفهان موظف شد نسبت به توقف فعالیت های عمرانی همراه با آلودگی هوا نظیر خاکبرداری و خاکریزی در مناطق 15 گانه شهر اصفهان اقدام نماید.

7 - مقرر شد شهرداری های شهرهای اقماری اصفهان نیز از فعالیت های منجر به آلودگی هوا و تشدید آن جلوگیری کنند.

8 - به شهروندان اصفهان و سایر شهرها و مراکز پرجمعیت و صنعتی استان نیز توصیه می شود با مصرف بهینه گاز طبیعی برای گرمایش از افزایش الاینده ها جلوگیری کنند و گروه های آسیب پذیر شامل: کودکان ، سالمندان ، بیماران قلبی ، عروقی، تنفسی و بانوان باردار نیز از ترددهای غیر ضرور در فضای باز و معابر شلوغ خودداری نمایند .

ایرج حشمتی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان

و دبیر کارگروه شرایط اضطرار

آلودگی هوای اصفهان

19 دی ماه 1400

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات