اطلاعیه شماره 13  کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان - 20 دی 1400

اطلاعیه شماره 13 کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان - 20 دی 1400

اطلاعیه شماره 13 کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان - 20 دی 1400

به گزارش "پارما"، دبیرخانه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوای اصفهان سیزدهمین اطلاعیه این کارگروه در سال جاری را به شرح زیر صادر کرد:

با توجه به استمرار شرایط پایداری هوا درمنظقه اصفهان بر اساس پیش بینی های اداره کل هواشناسی استان، سیزدهمین جلسه کارگروه شرایط اضطرار آلودگی هوا، بعداز ظهر روز دوشنبه 20 دی ماه در استانداری اصفهان تشکیل شد. در این جلسه پس از ارائه گزارش های کارشناسی از سوی دستگاه های عضو و بررسی نظرات حاضران، موارد زیر برای اعمال در روز سه شنبه 21 دی ماه 1400 به تصویب رسید:

1- تعطیل بودن فعالیت های آموزش حضوری در مقطع تحصیلی ابتدایی، پیش دبستانی و مهدکودک ها در کلیه واحدهای آموزشی دولتی و غیردولتی، مدارس استثنایی، مهدکودک ها و آموزشگاه های زبان علمی آزاد در روز سه شنبه 21 / 10 / 1400 در شهرهای اصفهان، سجزی، شاهین شهر، خمینی شهر، دولت آباد، زرین شهر، مبارکه، فولاد شهر، فلاورجان ، مهردشت و نجف‌آباد با پیگیری اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان.

2- پایش مضاعف واحدهای صنعتی و خدماتی آلاینده و اعمال قانون واحدهای آلاینده هوا توسط اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان با همکاری مراجع قضایی و نیروی انتظامی.

3- اجرای طرح تردد نوبتی زوج یا فرد خودروها از درب منزل از ساعت 6 تا 22 (10 شب) و تداوم برخورد با انواع وسایل نقلیه دودزا و فاقد معاینه فنی خودرو در شهر اصفهان از سوی پلیس راهور شهرستان با همکاری معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان.

4- ممنوعیت کامل هر گونه فعالیت واحدهای سنگ شکن و سنگ کوبی پیرامون شهر اصفهان با پیگیری جدی اداره کل صمت و همکاری شرکت شهرک‌های صنعتی استان.

5- ممنوعیت انواع فعالیت های ورزشی در فضای باز، پارک ها، بوستان ها ، ایستگاه ها و میدان های ورزشی با نظارت اداره کل ورزش و جوانان استان اصفهان.

6-عدم انجام عملیات عمرانی همراه با آلودگی هوا و فعالیت های معدنی ، خاکبرداری و خاکریزی، سوزاندن ضایعات و هرگونه فعالیتی که منجر به تشدید آلاینده ها در مناطق 15 گانه شهری و شهرهای اقماری اصفهان شود با نظارت و مدیریت شهرداری ها.

7- توصیه به شهروندان اصفهان و سایر شهرها و مراکز پرجمعیت و صنعتی استان به کاهش مصرف گاز طبیعی برای جلوگیری از افزایش آلاینده ها و خودداری گروه های آسیب پذیر شامل: خردسالان، بانوان باردار، سالمندان و بیمارا ن قلبی عروقی و تنفسی از ترددهای غیر ضروری در فضای باز و معابر پر رفت و آمد.

ایرج حشمتی

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان

و دبیر کارگروه شرایط اضطرار

آلودگی هوای اصفهان

21 دی ماه 1400

لینک اصل خبر در سایت اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    منبع خبر

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان

    اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان یک سازمان دولتی می باشد

      نظرات