اکازیون‌های شب عید در بازار مسکن

اکازیون‌های شب عید در بازار مسکن

http://www.bananews.ir/این روزها اغلب فروشنده‌ها در بازار مسکن با واژه هایی از جمله: فوری فروشی، زیر قیمت، به قیمت رسیده، قابل تخفیف، فروشنده واقعی، زیر قیمت منطقه و غیره، سعی دارند در رابطه با جلب نظر مشتری موفقیت خود را به عنوان فروش واحدشان تا قبل از سال جدید، کسب کنند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) آن دسته از خریداران مسکن که طی یک ماه گذشته تعجیل برای خرید واحد مورد نظرشان نداشتند، توانستند یکی از اکازیون‌های معرفی شده به بازار مسکن را خریداری کنند و حکم «برنده» در بازار مسکن را نصیب خود کنند، اما همچنان شواهد نشان می‌دهد که زمان برای یک خرید موفق به اتمام نرسیده چراکه اگرچه یک هفته بیشتر به پایان سال ۹۰ باقی نمانده است، اما هنوز واحدهایی با عنوان اکازیون در بازار معاملات مسکن عرضه می‌شوند.

 

واحدهای معرفی شده در ستون نبض بازار امروز نمونه‌ای از واحدهای اکازیون در بازار مسکن فعلی است که متقاضیان با خرید چنین واحدهایی می‌توانند خرید منصفانه و حتی ارزنده‌ای از بازار مسکن را داشته باشند.

در منطقه دروس محدوده بلوار شهرزاد یک واحد مسکونی۱۵۰ متری به همراه پارکینگ، انباری، بالکن و آسانسور برای فروش به بازار معرفی شده است. مالک قیمت هر متر مربع واحدش را ۳ میلیون تومان پیشنهاد کرده در حالی‌که کارشناسان مسکن قیمت ارزنده این واحد را بین ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۸۹۰ هزار تومان عنوان می‌کنند. واحد مذکور از ۱۳ سال عمر بنا برخوردار است.

علاوه براین فروشنده‌ای واحد خود را با متراژ ۱۹۳ متر مربع آماده تحویل به خریدار عنوان کرده است. پارکینگ، انباری، سونا، جکوزی، آسانسور و ۲ پارکینگ جزئی از امکانات این واحد ۵ سال ساخت است و قیمت هر مترمربع این واحد ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تعیین شده است در حالی‌که قیمت واقعی چنین واحدی بین ۴ میلیون و ۶۳۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان پیش‌بینی می‌شود.

از طرف دیگر یک واحد ۲۲۰ متری نوساز واقع در حوالی میدان دانشگاه منطقه ولنجک، متری ۵ میلیون تومان ارزش‌گذاری شده است، اما واحدهای مشابه در این منطقه از ۵ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شوند. انباری، سونا، جکوزی، پارکینگ و آسانسور امکاناتی است که برای واحد مذکور در نظر گرفته شده است.

همچنین یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان به عنوان قیمت هر مترمربع واحدی ۷۰ متری در شرق تهران محدوده پیروزی با ۸ سال عمر بنا اعلام شده است که واحد مذکور از انباری و حیاط خلوت بهره‌مند است و مالک تاکید کرده که ۱۰ متر سهم مشاعات زمین در سند این واحد قید شده است.

واحدی ۹۷ متری یکسال ساخت نیز به همراه پارکینگ، انباری، بالکن، آسانسور و حیاط در یکی از محله‌های خیابان دولت (شکرابی) برای فروش آماده تحویل به متقاضی است و قیمت هر متر مربع آن ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان اعلام شده است. اما قیمت واقعی هر متر از این واحد بنا به گفته مشاوران املاک بین ۳ میلیون و ۴۶۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان است.

 

    نظرات