نجات کشتی چینی توسط نیروی دریایی ایران

نجات کشتی چینی توسط نیروی دریایی ایران

http://www.bananews.ir/نیروی دریایی ایران یک کشتی چینی را از چنگ دزدان دریایی نجات داد و خدمه آن را آزاد کرد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) به نقل از خبرگزاری فرانسه، نیروی دریایی ایران ۲۸ ملوان و خدمه یک کشتی باربری چینی را که توسط دزدان دریایی سومالی ربوده شده بود در سواحل دریای عمان و به کمک کشتی‌های جنگی ایران نجات دادند.

بر اساس گزارش خبرگزاری شین‌هوا به نقل از سفارت چین در ایران، این کشتی باربری چینی اوایل روز جمعه در خلیج عمان در نزدیکی بندر چابهار در ایران مورد حمله دزدان دریایی قرار گرفته و ربوده شده بود. دزدان دریایی سومالیایی پس از آنکه خود را با طناب به داخل کشتی کشاندند، با شلیک گلوله کارمندان و خدمه را تحت کنترل خود درآوردند.

پس از ربوده شدن این کشتی، هو هانگیانگ، سفیر چین در ایران کمک فوری ایران را خواستار شد و ایران نیروی دریایی خود را برای نجات خدمه کشتی اعزام کرد. سفیر چین از ایران خواسته بود که ایمنی خدمه را در اولویت قرار دهد.

دو رزم ناو ایرانی اواخر جمعه با کشتی چینی که در پاناما به ثبت رسیده و متعلق به یک شرکت کشتیرانی در شرق چین است، برخورد و با تعقیب این کشتی دزدان دریایی را وادار کردند که اسحله‌های خود را به آب انداخته و تسلیم شوند.

در همین حال، سفارت چین در تهران تایید کرد تمامی ۲۸ سرنشین کشتی چینی ربوده شده توسط دزدان دریایی سومالی با عملیات نیروی دریایی ایران آزاد شدند.

 

    نظرات