پلیس راهور تهران: ایستگاه‌های BRT از میادین جمع‌آوری می‌شود

پلیس راهور تهران: ایستگاه‌های BRT از میادین جمع‌آوری می‌شود

http://www.bananews.ir/رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ گفت: ایستگاه آزادی واقع در خط یک BRT در مسیر شرق به غرب به دلیل سیاست‌های راهنمایی و رانندگی حذف شد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) حسین رحیمی در گفت‌و‌گو با ایلنا، در مورد چرایی حذف ایستگاه میدان آزادی در مسیر شرق به غرب خط یک BRT اظهار کرد: حذف این ایستگاه سیاست پلیس راهور بوده و شهرداری تهران بنا به دستور ما این کار را انجام داده است. وی ادامه داد: براساس قانون راهنمایی و رانندگی توقف هر گونه وسیله شخصی یا عمومی در میادین شهرها تخلف است چرا که موجب ترافیک و به خطر افتادن جان عابران می‌شود، از این رو این ایستگاه به دلیل ایجاد بار ترافیکی حذف شد.

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با بیان اینکه در سال جاری سیاست ما بر این است تا از توقف تمامی خودرو‌ها به ویژه تاکسی و اتوبوس‌ در میادین جلوگیری شود، تاکید کرد: باید پایانه‌های مسافربری فعال شود، دلیلی ندارد وقتی پایانه مسافربری وجود دارد، مسافران در خارج از آن و در میادین پیاده شوند.

رحیمی با اشاره به اینکه توقف خودروهای عمومی و شخصی در میادین به ویژه میادین بزرگ، خلاف ابتدایی‌ترین اصول مهندسی ترافیک است، ادامه داد: فعلا مسیر غرب به شرق خط یک BRT به دلیل دارا بودن فضای کافی حذف نشده است اما قطعا در آینده، توقف تمامی اتوبوس‌های BRT، اتوبوس‌های عادی و تاکسی در میادین ممنوع شده و در صورت مشاهده برخورد قانونی انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه ۵۲ درصد از کشته‌شدگان سوانح راهنمایی و رانندگی شهر تهران در سال ۹۰ عابران بودند، گفت: عابران به دلیل عدم رعایت راهنمایی و رانندگی و عدم توجه رانندگان به توقف در سطح شهر بیشترین آسیب را می‌بیند و در سال جاری به دنبال آن هستیم تا ایمنی تردد عابران را تامین کنیم. به گزارش ایلنا، ایستگاه میدان آزادی از مسیر شرق به غرب از خط یک BRT بعد از تعطیلات نوروز حذف شد و این مساله موجب نارضایتی شهروندان شده است زیرا از ایستگاه استاد معین تا پایانه آزادی دیگر اتوبوس‌ها توقف نمی‌کنند.

 

    نظرات