ابلاغ دستورالعمل عوارض جاده‌ای در آینده نزدیک

ابلاغ دستورالعمل عوارض جاده‌ای در آینده نزدیک

http://www.bananews.ir/رئیس شورای رقابت از نهایی شدن و ابلاغ دستورالعمل عوارض جاده ای تا دوسه هفته دیگر و بررسی پرونده سنگ آهنی‌ها در جلسات بعدی خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) جمشید پژویان در گفت وگو با فارس، در برابر این سئوال که آیا طبق اعلام قبلی مبنی بر بررسی پرونده سنگ آهنی ها و موضوع افزایش ۳۰ درصدی بهره مالکانه ( مصوب دوم اسفند نمایندگان ویژه رئیس جمهور)، این مسئله در جلسه شورای رقابت مطرح شد یا خیر؟ پاسخ داد: به دلیل طی مراحل نهایی دستور العمل عوارض جاده ای در شورای رقابت ، موضوع سنگ آهنی ها به بعد از اتمام این دستور العمل در دو سه جلسه آینده موکول شد.

وی ادامه داد: در حالی از سال گذشته با همکاری موثر وزارت راه و از طریق کارگروهی،مسئله نظامند کردن عوارض جاده ای مطرح شده که تصویب دستورالعمل آن در مراحل نهایی قرار دارد و در آینده ای نزدیک به سرمایه گذاران جاده ای و وزارت راه ابلاغ خواهد شد.

به گفته پژویان تاکنون موضوع عوارض جاده ای و میزان هزینه و درآمد آن غیر شفاف بود اما با ابلاغ و اجرای دستورالعمل مربوطه ، هم میزان درآمدها مشخص و شفاف و هم رابطه مالی و کاری سرمایه گذاران و نهادهای مرتبط با عوارض جاده ای روشن خواهد شد.

 

    نظرات