بارش باران حداقل ۲۴ استان کشور را فرا می‌گیرد

بارش باران حداقل ۲۴ استان کشور را فرا می‌گیرد

http://www.bananews.ir/مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی نسبت به کاهش تا ۱۲ درجه‌ای دما و بارش باران در حداقل ۲۴ استان کشور هشدار داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مهندس عبدالرضا امیدوار شهری در گفت‌وگو با ایسنا افزود: بررسی نقشه‌های پیش‌یابی حاکی از تداوم روند بارشی بر روی کشور تا اواسط هفته آینده خصوصا نیمه غربی است که بر این اساس در روز جمعه بارش متناوب باران همراه با وزش باد، رعد و برق و احتمال تگرگ در استانهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، گیلان، زنجان، گلستان، کرمانشاه، ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، همدان، مرکزی و بارش پراکنده باران در استانهای قم، قزوین، البرز، تهران، اصفهان، یزد و کرمان پیش‌بینی می‌شود که شدت بارش در این روز در استان‌های ایلام، کرمانشاه، همدان، مرکزی، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، آذربایجان شرقی و اردبیل بیش از سایر نقاط است.

نقشه هواشناسی ۲۳ فروردین ۹۱

وی افزود: در روز شنبه نیز بارش متناوب در استانهای آذربایجان شرقی، اذربایجان غربی، زنجان، کردستان، ایلام، کرمانشاه، همدان، مرکزی، قزوین، البرز، قم، تهران و بارش پراکنده در استان‌های خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، اصفهان، اردبیل، گیلان، مازندران و سمنان انتظار می‌رود که شدت بارش در استان‌های مرکزی، همدان و زنجان خواهد بود. از سوی دیگر طی روزهای شنبه و یکشنبه دمای بیشتر نقاط کشور خصوصا نیمه شمالی بین ۶ تا ۱۲ درجه کاهش می‌یابد.

وی به ایسنا گفت: بر این اساس در روز پنجشنبه آسمان تهران نیمه‌ابری در پاره‌ای نقاط ابری در اواخر وقت رگبار و رعد و برق و وزش باد خواهد بود که حداقل و حداکثر دما در این روز به ۲۰ و ۳۲ درجه سانیتگراد بالای صفر می‌رسد. همچنین در روز جمعه نیز آسمان پایتخت نیمه ابری تا ابری در پاره‌ای نقاط با رگبار و رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی شده است که حداقل و حداکثر دما در این روز با حدود ۴ درجه کاهش به ۱۷ و ۲۸ درجه سانتیگراد بالای صفر می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: در روز پنجشنبه استانهای چهارمحال و بختیاری و همدان با حداقل دمای ۴ درجه سانتیگراد بالای صفر خنکترین و قم با حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین استان‌های کشور هستند.

 

    نظرات