زمان مناسب برای رهن کامل آپارتمان

زمان مناسب برای رهن کامل آپارتمان

http://www.bananews.ir/فصل بهار یکی از بهترین فرصت‌ها برای آن دسته از مستاجرانی است که در بازار اجاره واحدهای مسکونی به دنبال رهن کامل هستند، زیرا بسیاری از خریدارانی که با کمک رهن می‌توانند واحد مورد نظر خود را خریداری کنند در ۳ ماه اول سال پا به بازار خرید می‌گذارند تا به کمک معرفی واحدشان به بازار رهن، خرید موفقی از بازار مسکن را به عمل آورده باشند. مستاجران در بازار اجاره هر روز با معضل جدیدی روبه‌رو می‌شوند تا جایی که شاید مجبور باشند قرارداد اجاره سال گذشته خود را با نرخ بیشتری تمدید کنند تا از جابه‌جا شدن خلاص شوند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) در بازار رهن و اجاره واحدهای مسکونی برخی از مستاجران که از بابت مبلغ رهن برای محله‌ای که به عنوان سکونت انتخاب کرده‌اند، مشکل ندارند و تصمیم دارند بنا به ارزش بودجه خود بهترین و با کیفیت ترین واحد مسکونی را اجاره کنند ‌این روزها با مشکل روبه‌رو شده‌اند.

معمولا بسیاری از خریداران در بازار مسکن که از قدرت مالی اندک برای خرید برخوردارند سعی می‌کنند در اوایل سال یعنی ۳ ماه اول واحد مورد نظر خود را خریداری کنند؛ زیرا آنها بر این باورند که کمبود نقدینگی خود را می‌توانند از طریق مستاجران فصل اجاره (مستاجران تابستانی) برآورده کنند.به همین خاطر از اردیبهشت ماه فایل واحدهای رهنی در بازار اجاره مسکن افزایش پیدا می‌کند، اما مشکلی که باعث عدم عقد قراردادهای اجاره می‌شود عجله مالکان برای دریافت پول نقد از مستاجران، آن هم در قالب رهن است.

اغلب مستاجران حداقل زمانی که شروع به جست‌وجوی واحد مورد نظر خود می‌کنند یک ماه یا شاید ۴۰ روز قبل از اتمام تمدید قراردادشان است زیرا آنها ‌این مدت زمان را برای شانس بیشتر برای پیدا کردن واحد ارزنده‌تر در نظر می‌گیرند.

اکنون یکی از بزرگ‌ترین مشکلاتی که ‌این روزها برخی از متقاضیان واحدهای رهن کامل با آن دست و پنجه نرم می‌کنند‌ این موضوع است که مالکی که به دلیل کمبود نقدینگی واحد خود را به بازار اجاره معرفی کرده است نمی‌خواهد منتظر باشد تا قرارداد مستاجر به پایان برسد تا مبلغی که دست مالک قبلی دارد را دریافت کند.

مالک جدید انتظار دارد که مستاجرش به هر نحوی که شده در زمانی که او تعیین می‌کند مبلغ تعیین شده را پرداخت کند در غیر‌این صورت مالک از اجاره واحدش به مستاجر شرمنده خواهد شد.

عده‌ای از بنگاهداران فعال در بازار مسکن در‌ این باره به دنیای اقتصاد اظهار کردند: وجود ‌این دسته از مستاجران که مدت زمانی را هزینه کرده اند تا واحد مورد نظر خود را پیدا کنند، اما با چنین مشکلاتی مواجه می‌شوند و مالکان جدید هم بر سر تاریخ دریافت مبلغ رهن با مستاجران به تفاهم نمی‌رسند باعث شده تا تعدادی از ‌این متقاضیان هر چند به تعداد انگشت شمار از جست‌وجو پشیمان شده و واحد فعلی خود را با افزودن مبلغ رهن دوباره تمدید کنند.

 

 

    نظرات