اتصال استان خوزستان به کریدور شمال و جنوب کشور

اتصال استان خوزستان به کریدور شمال و جنوب کشور

http://www.bananews.ir/معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام افتتاح بزرگراه کنارگذر دزفول- اندیمشک گفت: این مسیر ترانزیتی شرق استان خوزستان را به کریدور شمال و جنوب کشور متصل می‌کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) احمد صادقی در گفتگو با مهر از افتتاح بزرگراه کنارگذر دزفول - اندیمشک خبر داد و گفت: این پروژه به طول ۲۵ کیلومتر و عرض ۲۷ متر به صورت ۲ خطه رفت و برگشت ساخته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیر بناهای حمل و نقل افزود: در بخشی از این بزرگراه پل ۷۰۰ متری بر روی رودخانه دز احداث و بر روی آن۴ تقاطع غیرهمسطح برای دسترسی بیشتر به اطراف و مناطق محلی در نظر گرفته شده است.

وی هزینه احداث این بزرگراه کنار گذر را ۶۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: کمربندی اندیمشک در محور شمال - جنوب قرار دارد و شهرهای اهواز، خرم آباد و تهران را به یکدیگر متصل می کند که منجر به کاهش یک ساعته زمان سفر و سوانح جاده ای در ورودی ۲ استان می شود.

صادقی تصریح کرد: این بزرگراه به عنوان کنارگذر شهرهای دزفول و اندیمشک در محور ترانزیتی اهواز به طرف خرم آباد است که باعث انتقال بارهای ترافیکی سنگین از داخل شهر به خارج آن می شود و با عبور از رودخانه دز مسیر ترانزیتی شرق استان خوزستان را به کریدور شمال و جنوب کشور متصل می کند.

صادقی با بیان اینکه احداث بزرگراه کنار گذر دزفول - اندیمشک، صرفه جویی ۲٫۵ میلیون لیتری سوخت را به همراه دارد، اظهار داشت: در روزهای آینده پروژه های مختلفی در استان های مازندران، یزد، فارس و خراسان شمالی به افتتاح می رسند.

 

 

    نظرات