فرودگاه و راه آهن گناباد تا پایان دولت دهم تکمیل می شود

فرودگاه و راه آهن گناباد تا پایان دولت دهم تکمیل می شود

http://www.bananews.ir/فرماندار گناباد گفت: تمام مصوبات سفرهای قبلی هیئت دولت از قبیل بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی، فرودگاه و راه آهن تا پایان دولت دهم با قرار گرفتن در پروژه های مهر ماندگار به اتمام می رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد صفایی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران گناباد در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر اظهار داشت: براساس اصل ۱۲۷ قانون اساسی دولت می تواند بخشی از اختیارات خود را به یکی از اعضای کابینه واگذار کند که در سفر دوم و چهارم این کار انجام شد.

وی با اشاره به اخذ ۵۷ دستور از معاون رئیس جمهور در گناباد اظهار داشت: از معاون رئیس جمهور ۵۷ دستور برای شهرستان اخذ شد که ۴۰ دستور جنبه عمومی دارد.

اختصاص ۲۵۰ میلیون تومان به طرح گردشگری قنات قصبه

صفایی گفت: اختصاص ۷۵۰ میلیون تومان برای تعمیر و مرمت مسجد جامع، اختصاص ۲۵۰ میلیون تومان جهت اجرای طرح گردشگری قنات قصبه، ایجاد موزه شهر، ایجاد نمایشگاه دایمی صنایع دستی و سفال که برای شهرستان بسیار آورده دارد و ایجاد ۱۰۰ شغل با ایجاد این نمایشگاه اغراق نخواهد بود از جمله این مصوبات است.

وی افزود: تکمیل پارک گردشگری بیدخت، تکمیل پارک آبشار کاخک و احداث پروژه قنات پیمایی پارک آبشار کاخک با اعتبار یک میلیارد تومان از دیگر مصوبات است.

وی ادامه داد: احداث ساختمان دبیرستان صدرا، تکمیل مصلای نیمه تمام گناباد و کاخک، تکمیل مرکز رشد فناوری گناباد، تاسیس بنیاد بهلول و تکمیل مرقد علامه، تکمیل مجتمع دو منظوره مرکز آموزش فنی و حرفه ای گناباد از دیگر دستورات اخذ شده است.

صفایی اضافه کرد: تاسیس رشته دکترای برق در دانشگاه آزاد اسلامی گناباد، احیای بافت فرسوده و تاریخی شهر بیدخت، جاده گناباد - خواف، احداث حسینیه مرکزی و کتابخانه مرکزی گناباد و آموزشکده فنی دختران گناباد از دیگر دستورات اخذ شده در این سفر است.

۱۰ هزار نامه در سفر ریاست جمهوری به گناباد جمع آوری شد

وی بیان داشت: بیش از ۱۰ هزار نامه در سفر ریاست جمهوری به گناباد جمع آوری شد که تعداد ۹ هزار نامه در استادیوم آزادی و هزار نامه در ستاد جمع شده بود.

فرماندار گناباد در ادامه بیان داشت: با واحدهای صنعتی موجود و در دست احداث در شهرستان بحث اشتغال تا حد زیادی در شهرستان حل خواهد شد.

صفایی با اشاره به مسکن مهر در گناباد گفت: شهرک شهرجو کششی در منطقه ندارد تا الان ۳ میلیارد تومان صرف زیرساختهای آنجا شده، یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان صرف تامین آب آنجا شده ، ۵۰۰ میلیون تومان شبکه برق هزینه داشته و یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان شبکه فاضلاب آنجا هزینه دارد و این در حالی است که تعداد ۱۹۰۰ واحد از ۳۵۰۰ واحد مسکن مهر در گناباد تحویل انبوه ساز شده است.

وی با اشاره به آبیاری تحت فشار در گناباد نیز گفت: تا قبل از سال ۹۰ تنها ۲۰۰ هکتار آبیاری تحت فشار در گناباد انجام می شد که سال گذشته این مقدار به یک هزار هکتار رسید و امسال هم استمرار خواهد داشت.

 

 

    نظرات