پروسه سنگینی برای صدور سند مسکن‌مهر داریم

پروسه سنگینی برای صدور سند مسکن‌مهر داریم

http://www.bananews.irعضو هیات‌مدیره شهرهای جدید در وزارت راه‌وشهرسازی گفت: سند واحدهای مسکونی‌مهر در هر پروژه مربوط به یک پلاک است و این پلاک باید تفکیک شود و عرصه و اعیان آن مشخص شود، پس پروسه سنگینی برای صدور سند وجود دارد که با همکاری سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ما توانستیم این پروسه را شروع کنیم و خیلی از موانع را برداریم.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) امیر امینی در گفت‌وگو با خبرگزاری‌فارس افزود: سازمان ثبت اسناد و املاک کشور پروژه مسکن مهر را به عنوان دغدغه‌های خود معرفی کرده است و برای آن برنامه گذاشته است.

خریدوفروش مسکن‌مهر قبل از صدور سند ممنوع

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید همچنین تاکید کرد: مسکن مهر یک امتیاز برای فرد دارنده مسکن مهر محسوب می‌شود، چرا که برای دریافت این واحدهای مسکونی چهار شرط مالک نبودن، ‌قرمز نبودن فرم «ج»، ساکن کلانشهر و متاهل بودن لازم است. پس این موارد امتیاز متقاضی مسکن مهر است و تا زمانی که تبدیل به سند نشده باشد اگر خرید و فروشی صورت گیرد تخلف است،بنابراین تا وقتی واحد مسکونی سند ندارد نمی‌تواند آنرا به فروش برساند و وقتی واحد مسکونی سند داشت فرد مالک آن است و دیگر نمی‌توان به او دیکته کرد که چه کاری باید انجام دهد.

عضو هیات‌مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در پاسخ به این سوال که آیا از تخلفات تعاونی های مسکن مهر در شهرهای جدید مطلع هستید، اظهار کرد: اگر تخلفی هم در مسکن مهر شهرهای جدید صورت می‌گیرد، باید دید این تخلف در حوزه شهرهای جدید است یا اینکه در حوزه وزارت تعاون،بنابراین اگر در حوزه ما نباشد این تخلف باید در حوزه این وزارتخانه بررسی شود.

وی افزود:‌تاکنون به شهرهای جدید بابت تخلف تعاونی‌های مسکن مهر به ما رجوعی نشده است.

 

 

    نظرات