اتمام نقشه برداری از بازار تهران

اتمام نقشه برداری از بازار تهران

http://www.bananews.ir/رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک استان تهران از اتمام نقشه برداری اعیانی و عرصه بازار تهران خبر داد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) میرصادق سعادتیان در گفتگو با خبرنگار مهر با تشریح فعالیتهای انجام شده در ثبت استان تهران گفت: در سال گذشته رسیدگی به ۹۰۰ فقره شکایت مراجعین، راه اندازی سامانه فروش الکترونیکی اوراق بهادار، پستی کردن تحویل اوراق به دفاتر و انتقال امضاء و دفاتر پلمپ سردفتران از اداره کل ثبت به کانون سردفتران بخشی از فعالیتهای یک ساله ثبت استان تهران بوده است.

وی اظهار داشت: در سال گذشته بیش از ۲۹۲ هزار سند مالکیت کاداستری صادر شد. همچنین پس از دهها سال با وجود بافت فرسوده بازار تهران با تعامل شهرداری و بخش خصوصی، تصاویر ماهواره ای و نقشه برداری زمینی و مراجعه حضوری نقشه حد عرصه و اعیانهای داخل بازار تهران به پایان رسید.

مدیرکل ثبت استان تهران گفت: در منطقه نواب علیرغم مشکلات ایجاد شده ناشی از اقدام تخریب و بازسازی املاک بدون درنظر گرفتن محدوده ثبتی املاک با اخذ اطلاعات از منابع مختلف (سازمان نوسازی شهر تهران، سازمان فنآوری شهرداری و تصاویر ماهواره ای و...) وضعیت نقشه برداری این منطقه هم به پایان رسید.

سعادتیان گفت: هم اکنون در ۳۰ منطقه ثبتی تهران تمامی امور دبیرخانه و اتوماسیون اداری و ارسال و مراسلات نامه ها از حالت سنتی به الکترونیکی تبدیل شده و با نصب دستگاه pos در اداره اجرا و اتصال آن به نرم افزار حسابداری به نوعی موجب ارتقای سلامت اداری و تسهیل کار مراجعین شده ایم.

مدیرکل ثبت استان تهران اعلام کرد: در سال گذشته مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان مطالبات وصولی داشتیم در حالی که این رقم در سال ۸۹ حدود ۳۴۰ میلیارد تومان بود که نشان دهنده رشد درآمدهای ثبتی و واریز آن به خزانه دولت است.

سعادتیان گفت: در سال گذشته تا کنون ۹۵ درصد شهر تهران و ۸۵ درصد شهرستانهای استان تهران دارای نقشه کاداستر شده و بیش از ۹۳ درصد املاک پایتخت پلاک گذاری شده است. همچنین نقشه ۱۹۸ روستا، ۸۰ هزار هکتار اراضی ملی و ۳۰۹ هزار هکتار از اراضی تحت پوشش محیط زیست و بستر ۹ رودخانه استان تهران نقشه برداری شده است.

 

 

    نظرات