افزایش ۱۸٫۲ درصدی اجاره‌بها

افزایش ۱۸٫۲ درصدی اجاره‌بها

http://www.bananews.ir/مرکز آمار ایران از افزایش ۱۸٫۲ درصدی اجاره بها در پاییز ۹۰ نسبت به سال ۸۹ خبر داد و اعلام کرد: در پاییز سال گذشته حداکثر قیمت خرید و فروش هر مترمربع کلنگی بیش از ۷ میلیون تومان و زیربنای مسکونی ۹ میلیون تومان بوده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مرکز آمار ایران متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۱ میلیون و ۶۸۱ هزار ریال اعلام کرد که نسبت به فصل قبل ۱۰٫۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۳۲٫۵ درصد افزایش داشته است. همچنین حداکثر قیمت فروش یک مترمربع زمین کلنگی ۷ میلیون و ۳۹۱ هزار ریال بوده است.

متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۲۱ میلیون و ۴۷۷ هزار ریال بوده که نسبت به فصل قبل ۳٫۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۶٫۵ درصد افزایش داشته است. براین اساس، حداکثر قیمت فروش یک مترمربع زیربنای مسکونی در پاییز سال گذشته حدود ۹ میلیون تومان بوده است.

در این گزارش آمده است: متوسط اجاره ماهانه به علاوه ۳ درصد ودیعه پرداختی بابت اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه های معاملات ملکی در شهر تهران ۱۱۹ هزار و ۴۴ ریال بوده است که نسبت به فصل قبل ۸٫۲ درصد و نسبت به فصل مشابه سال قبل ۱۸٫۲ درصد افزایش را نشان می دهد.

براساس گزارش مرکز آمار ایران، حداقل مبلغ اجاره به اضافه ۳ درصد ودیعه به ازای هر مترمربع حداقل ۹ هزار و ۵۸۳ ریال و حداکثر ۴۴۸ هزار و ۵۲۹ ریال بوده است.

 

 

    نظرات