در برق منطقه اي خوزستان برگزار شد؛ نشست مديران روابط ...

به گزارش پايگاه خبري توانير به نقل از روابط عمومي برق منطقه اي خوزستان، در اين نشست كه مهدي طرفي مديركل روابط عمومي استانداري خوزستان نيز حضور داشت، سيد حجت اله موسوي مدير دفتر روابط عمومي برق منطقه اي خوزستان گفت: سال 1401 با شيوه هاي نوين مديريتي، برنامه ريزي هاي انجام شده و تعامل و همراهي شركتها، دستگاههاي اجرايي و مردم در مديريت مصرف برق، با موفقيت از پيك مصرف عبور كرديم و امسال نيز اميدوار هستيم در كنار هم بتوانيم اين موفقيت را يك بار ديگر تكرار كنيم.
وي با بيان اينكه با شروع گرما در سال جاري شاهد ثبت ركوردهايي در مصرف برق هستيم كه به نوعي يك زنگ هشدار است، افزود: پيك مصرف ما در سال گذشته با مصرف 8806 مگاوات در مرداد با دماي 54 درجه سانتيگراد به ثبت رسيد اما امسال پيك مصرف در خردادماه در دماي 46 درجه وارد كانال 8500 مگاوات شده و رشد 13 درصدي را نشان مي دهد.
وي تصريح كرد: نكته قابل توجه اين است كه در پيك مصرف تابستان بيش از 83 درصد مصرف برق استان مربوط به بخش خانگي بوده و از 8500 مگاوات مصرف شده در خرداد، حدود 6000 مگاوات آن مربوط به بخش سرمايشي (بخش خانگي، ادارت و...) است و با نگاه به اعداد و ارقام، راهكار گذر موفق از پيك به خودي خود در ذهن تداعي شده و مي توان كاهش مصرف بخش سرمايشي، عدم استفاده از لوازم برقي پرمصرف در ساعت پيك (11-17 و 18-22)، استفاده از روشنايي طبيعي در طول روز و تنظيم دماي كولر بر روي دماي آسايش 24 درجه سانتيگراد را از عوامل اثربخش در گذر موفق از تابستان 1402 دانست.
موسوي توضيح داد: رشد 13 درصدي مصرف كه از پيش بيني رشد 5 درصدي تقاضاي مصرف برق در سال 1402 بيشتر است تنها از طريق تعامل و همگرايي همه بخش ها، سازمان ها ، صنايع و مردم در مديريت مصرف برق قابل جبران است.
وي همچنين گفت: وزارت نيرو اقدامات موثري را براي مديريت مصرف برق آغاز كرده كه از جمله آنها تفاهم نامه با وزارت صمت براي تامين برق صنايع و تعيين سياستهاي تشويقي براي كاهش مصرف برق در بخش خانگي است، در حالي كه در دنيا سياست جريمه تعرفه براي مديريت مصرف حاكم بوده و لازم است اين موارد براي مردم تبيين و اطلاع رساني شود.
مدير دفتر روابط عمومي برق منطقه اي خوزستان با بيان اينكه الگوي مصرف برق در فصل گرم براي خوزستان 3 هزار كيلووات است و تمامي مشتركين مي توانند با كاهش هر كيلووات ساعت مصرف نسبت به الگو و مصرف سال قبل از امتيازات پاداش مديريت مصرف بهره مند شوند، اظهار داشت: خلاصه طرح پاداش برق اين است كه خاموشي يك كولر اضافي و تنظيم دماي كولر بر روي نقطه آسايش 24 درجه، تا يك ميليون پاداش صرفه جويي را به همراه خواهد داشت و در نماي جامع تر، هر مقدار كه نسبت به مصرف سال گذشته كاهش مصرف صورت بگيرد به آن پاداش تعلق مي گيرد.
موسوي ادامه داد: بخش اداري نيز با توجه به تغيير ساعات اداري لازم است با توجه به سياستهاي مديريت مصرف به مقدار 30 درصد نسبت به سال قبل مصرف خود را كاهش دهند.
وي با بيان اينكه صنعت برق در زمينه اطلاع رساني پاداشهاي برق و راه حلهاي كاهش مصرف برق محتواهاي رسانه اي مناسبي (موشن گرافي، كليپ، پوستر، اينفوگرافي و ...) توليد كرده كه نياز به تعامل در انتشار آنها وجود دارد، گفت: از شما مديران روابط عمومي شركتها و دستگاههاي اجرايي خوزستان درخواست داريم كه در جهت مسووليت اجتماعي، صنعت برق را در اين مسير همراهي كنيد تا با كاهش مصرف برق در بخش اداري و خانگي، رفاه و آسايش را براي مردم رقم بزنيم و براي همراهي با صنعت برق، از تمامي ظرفيتهاي در اختيار جهت فراگيري و گستردگي حوزه انتشار طرح پاداش استفاده كنيد.
مهدي طرفي مديركل روابط عمومي استانداري خوزستان نيز در اين نشست گفت: مجموعه صنعت برق در خوزستان اقدامات مناسبي براي تامين برق و مديريت مصرف انجام داده است كه جاي تقدير و قدرداني را دارد
وي افزود: اطلاع رساني جامعي در زمينه مديريت مصرف در شبكه هاي اجتماعي و فضاي شهري در حال انجام است كه نشان مي دهد صنعت برق در استان فعال و براي مديريت مصرف برق نيز برنامه ريزي كرده است.
مديركل روابط عمومي استانداري خوزستان تصريح كرد: با همگرايي و تعامل روابط عمومي ها همه دستگاههاي اجرايي، تلاش شود تا امسال هم مانند سال قبل خاموشي نداشته باشيم و يك دستاورد ديگر با تابستان بدون خاموشي ثبت شود.
گفتني است در اين نشست مديران روابط عمومي صنعت آب و برق و شركتها و دستگاههاي اجرايي خوزستان نيز به بيان نقطه نظرات خود در خصوص راهكارهاي مديريت مصرف برق و آب پرداختند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات