نقش بخش خصوصی در برگزاری همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳

نقش بخش خصوصی در برگزاری همایش بین المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری تبریز ۲۰۲۳

به گزارش شهریار ، مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری و مشارکت های شهرداری تبریز در این نشست با اشاره به نقش پررنگ سرمایه گذاران بخش خصوصی در برگزاری همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در تبریز طی ماه‌های آتی گفت: امیدواریم با همفکری بخش خصوصی و سرمایه‌گذاران، بتوانیم تا زمان برگزاری همایش، چندین بسته در حوزه های مختلف سرمایه گذاری شهری تدارک دیده و شرایط لازم برای معرفی فرصت های سرمایه گذاری شهری ارائه دهیم.

رضا خلیلی از تدوین لایحه تسهیلات جهت اخذ مجوز سرمایه‌گذاری توسط شورای شهر تبریز خبر داد و افزود: مدیریت شهری در صدد است با توجه به خواست مشارکت کننده‌ها و سرمایه گذاران در راستای تسهیل شرایط سرمایه‌گذاری سیاست های تشویقی مناسبی را ارائه دهد.

وی گفت: اولویت نخست ما جذب سرمایه‌گذاران استانی و آذربایجانی‌های مقیم خارج از کشور است.

خلیلی گفت: یکی از عوامل موثر در جذب سرمایه‌گذار در استان بحث سرمایه اجتماعی است و ما در بحث منابع انسانی با مشکل مواجه هستیم و درصدد جبران این خلا یک دهه‌ای هستیم.

مدیرعامل سازمان سرمایه گذاری بر ضرورت تشکیل پنجره واحد در حوزه سرمایه‌گذاری تاکید کرد و افزود: مجموعه مدیریت شهری از پیشنهادات سرمایه گذاران استقبال می کند و با احصای نظرات آنها و کارشناسان امر در صدد تشکیل پنجره واحد سرمایه گذاری به دور از بروکراسی های اداری مرسوم است.

در این جلسه عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به سابقه و قدمت تاریخی آذربایجان‌شرقی در حوزه صنعت و تجارت گفت: با توجه به امکانات و توانمندی‌های استان، مشکلات و کمبودهای موجود در شان آذربایجان‌شرقی نیست.

صمد حسن‌زاده با تاکید بر ضرورت رفع موانع موجود در راه سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری افزود: علی رغم تمامی چالش‌ها ما باید در کنار هم برای رفع موانع تلاش کنیم.

لینک اصل خبر در سایت شهرداری تبریز

  منبع خبر

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز

  شهرداری تبریز یک شهرداری در شهر تبریز می باشد

   نظرات