تفاهم با شهرهای خواهرخوانده موجب رونق صنایع دستی اصفهان می‌شود

تفاهم با شهرهای خواهرخوانده موجب رونق صنایع دستی اصفهان می‌شود

  تفاهم با شهرهای خواهرخوانده موجب رونق صنایع دستی اصفهان می‌شود

  عضو شورای اسلامی شهر اصفهان گفت: مشکلات هنرمندان صنایع دستی در صورتی رفع خواهد شد که زمینه معرفی، فروش و عرضه صنایع دستی آن‌ها فراهم شود، لذا بهترین اقدام در این راستا، تفاهم با شهرهای خواهرخوانده‌ها است.

  به گزارش اداره ارتباطات و امور بین الملل شورای اسلامی شهر اصفهان، محمدرضا فلاح با اشاره به وضعیت صنایع دستی در اصفهان اظهار کرد: به‌رغم اینکه اصفهان شهر گردشگری و صنایع دستی است اما صنایع دستی در این کلانشهر مظلوم واقع شده است،

  وی با بیان اینکه شهر اصفهان در تمام ابعاد صنایع دستی از جمله خاتم‌کاری، منبت‌کاری و میناکاری حرف اول را می‌زند، افزود: در حوزه صنایع دستی با دو مشکل جدی مواجه هستیم، نخست اینکه امکان صادرات محصولات وجود ندارد و مشکل بعدی گران بودن محصولات اولیه صنایع دستی است.

  عضو شورای اسلامی شهر اصفهان با بیان اینکه در دوره چهارم شورای اسلامی شهر مصوبه‌ای داشتیم که بر اساس آن شهرداری ملزم شد برای اهدای هدایا از صنایع دستی اصفهان استفاده کند، تصریح کرد: در بودجه نیز ردیفی تنظیم شد تا شهرداری سالانه تعدادی از آثار هنرمندان را خریداری کند.

  وی ادامه داد: هنرمندی که هنر خلق می‌کند، اگر فروش داشته باشد انگیزه می‌گیرد و دست به هنر بعدی می‌زند، این در حالی است که برخی هنرمندان از لحاظ معیشتی مشکل دارند و رسیدگی به مشکلات آن‌ها باید از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط مورد توجه قرار گیرد.

  لینک اصل خبر در سایت شورای شهر اصفهان

   منبع خبر

   شورای شهر اصفهان

   شورای شهر اصفهان یک شورای شهر در شهر اصفهان می باشد

    نظرات