اعطای ۱۰ میلیارد دلار قراردادهای زیرساخت در پرو

اعطای ۱۰ میلیارد دلار قراردادهای زیرساخت در پرو

http://www.bananews.ir/دولت پرو قصد دارد ۱۰ میلیارد دلار قراردادهای زیرساخت برای جاده‌ها، فرودگاهها و خطوط لوله گاز طبیعی در سال آینده اعطا کند تا به افزایش توان صادرات این کشور کمک کند.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) اویانتا اومالا، رییس جمهوری پرو، اعلام کرد شرکتهای خصوصی می‌توانند از سرمایه‌گذاری‌های زیرساخت برای کاهش مالیاتشان استفاده کنند. پروژه‌ها شامل یک خط لوله گاز ثانوی متصل‌ کننده ساحل به مناطق تولید در جنگلهای جنوب پرو، آبیاری ۱۰۰ هزار هکتار زمین مزروعی و ۵۰۰ کیلومتر جاده است.

پرو که صادراتش را در یک دهه گذشته با افزایش قیمت فلزات، پنج برابر کرده است، با محدود شدن تقاضای جهانی برای مس و طلا، برای نخستین بار از سال ۲۰۰۸ با کسری تجاری در ماه مه روبرو شد. بانک مرکزی این کشور اعلام کرده است کاهش قیمتهای فلزات موجب کاهش صادرات پرو در سال جاری برای نخستین بار از سال ۲۰۰۹ می شود. دولت پرو بسته محرک اقتصادی را به میزان ۷۵۰ میلیون دلار در ماه گذشته افزایش داد.

به گفته اومالا، سرمایه‌گذاری خصوصی ۱۲ درصد در نیمه اول سال جاری افزایش یافت و وام‌دهی بانکی ۱۶ درصد و ساخت و ساز ۱۵ درصد در طی همین مدت رشد داشت.

نرخ تورم این کشور که بر مبنای سالانه به چهار درصد در ماه ژوئن رسید، به یک تا سه درصد در سال جاری کاهش می‌یابد که مطابق با هدف بانک مرکزی این کشور است.

    نظرات