تصویر هراسناکی از آینده یک شهر در صورت رویارویی با قمر فوبوس

تصویر هراسناکی از آینده یک شهر در صورت رویارویی با قمر فوبوس

http://www.bananews.ir/یک هنرمند گرافیک‌کار در ایده‌ای جالب، آینده یک شهر را در زمان رویارویی با قمر فوبوس به تصویر کشیده است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) نام فوبوس به معنی ترس است و این نام زمانی که تصاویر نزدیکی بسیار زیاد این قمر بر روی شهر گرنوبل توسط لودوویک سل،‌ هنرمند گرافیک کار فرانسوی به نمایش در می‌آیند، بسیار مقتضی بنظر می‌رسد.

این تصاویر ترسناک نشانگر مقیاس عظیم منظومه شمسی حتی در مقایسه با چشم‌اندازهای بزرگ زمینی است.

گرنوبل که در این تصاویر در برابر فوبوس نشان داده شده، یک شهر متوسط با جمعیت بیش از ۱۵۰ هزار ساکن است.

اگرچه فوبوس یکی از کوچکترین قمرهای اطراف هشت سیاره منظومه شمسی است، اما به حد کافی بزرگ بوده که تمام حیات موجود بر روی زمین را در یک برخورد غیرممکن از بین ببرد.

این پروژه خلاقانه برای نمایش مقیاس سیاره مریخ و قمرهای آن طراحی شده است. سل با استفاده از فناوری رایانه به بازسازی این قمر دور و مقایسه آن با اندازه شهر زادگاه خود پرداخته است.

با وجود این که فوبوس از مسافت نسبتا نزدیکی با زمین برخوردار بوده، اما هنوز اطلاعات زیادی از آن در دست نیست.

بدنه این قمر بسیار غیرمعمول بوده و شکل عجیب آن با دهانه‌های عظیم پوشیده شده است. این دهانه‌ها در نتیجه مجموعه‌ای از برخوردهای دنباله‌دارها ایجاد شده‌اند که تا حد زیادی این قمر را تخریب کرده‌اند.

فوبوس یکی از اهداف احتمالی یک ماموریت سرنشین‌دار به مریخ بوده چرا که فرود بر روی این قمر از فرود بر روی خود سیاره مریخ بسیار ساده‌تر است.

    نظرات