ساکنان مسکن‌مهر دوباره پالایش می‌شوند

ساکنان مسکن‌مهر دوباره پالایش می‌شوند

http://www.bananews.ir/بعد از شایعه‌ای که ماه گذشته در شهر جدید پرند بین ساکنان واحدهای مسکونی‌مهر پیچیده بود مبنی بر اینکه دولت بنا دارد دوباره شرایط آنها را برای اختصاص مسکن‌مهر پالایش کند، روز گذشته معاون امور مسکن وزارت راه‌وشهرسازی بر این شایعه مهر تایید زد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) ابوالفضل صومعلو اعلام کرد: کارگروهی در وزارتخانه برای بررسی دوباره صلاحیت متقاضیان مسکن‌مهر شهر جدید پرند تشکیل شده و افراد دوباره پالایش می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پرونده ثبت‌نام‌کنندگان در پرند یک‌بار دیگر بررسی می‌شود، گفت: برخی از متقاضیان فقط یک اجاره نامه فراهم کردند تا بتوانند در پرند ثبت‌نام کنند که براساس قانون باید از ثبت‌نام آنها جلوگیری شود.

ابوالفضل صومعلو در گفت‌وگو با خبرگزاری‌ مهر در خصوص بررسی دوباره ثبت‌نام‌کنندگان در پرند اظهار کرد: مدارک متقاضیانی که برای مسکن مهر در شهر پرند ثبت‌نام مسکن مهر کرده‌اند، دوباره بازبینی می‌شود.

معاون وزیر راه‌و‌شهرسازی با اشاره به تخلف برخی از متقاضیان برای ثبت نام مسکن مهر گفت: برای ثبت نام مسکن مهر در شهر تهران باید سابقه سکونت ۵ ساله از سوی متقاضی ارائه شود؛ اما برخی از متقاضیان فقط یک اجاره نامه فراهم کردند تا بتوانند در پرند ثبت‌نام کنند.

وی با بیان اینکه این افراد در تهران زندگی نمی‌کنند، بیان کرد: قانون به دولت این اجازه را می‌دهد تا از ثبت‌نام این افراد جلوگیری کند زیرا براساس قانون واحدهای مسکونی مهر در شهرهای اطراف تهران، مختص تهرانی‌ها است.

صومعلو تصریح کرد: بنابراین وزیر کارگروهی را تشکیل داد تا این موضوع را بررسی کند و البته این را باید گفت که تعداد این گونه افراد در پرند محدود است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این افراد در آینده برای ثبت در سازمان اسناد با مشکل مواجه می‌شوند، افزود: حتی اگر وزارت راه‌وشهرسازی این افراد را حذف نکند در زمان سند دار شدن واحدهای مسکن مهر و ارائه مدارک، این افراد با مشکلاتی روبه‌رو می شوند.

    نظرات