زمان بهره برداری کامل از بزرگراه آزادگان

زمان بهره برداری کامل از بزرگراه آزادگان

http://www.bananews.ir/شهردار تهران با اشاره به افتتاح ۲ کیلومتر از بزرگراه آزادگان در تقاطع بزرگراه امام علی (ع) گفت: با افتتاح ۱۵ کیلومتر دیگر از این بزرگراه در ماه اول پاییز، بزرگراه آزادگان به طور کامل تکمیل و به بهره برداری می رسد.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) محمد باقر قالیباف روز سه شنبه در مراسم بهره برداری از دو کیلومتر بزرگراه آزادگان حد فاصل پل شهید بروجردی تا میدان بسیج با اشاره به اهمیت این بزرگراه در جنوب تهران، گفت: بزرگراه آزادگان سنگین ترین محور ترافیکی کشور است و همه ترددهای شمال به جنوب و شمال به غرب مانند تردد از مازندران ، جاده خراسان، قم ،مسیر اصفهان و بزرگراه ساوه از این اتوبان است. ضمن آن که دو ریل قطار به سمت تبریز و خرمشهر نیز از این اتوبان صورت می گیرد و اتوبان کرج در جاده قدیم و جاده مخصوص نیز از اتوبان آزادگان عبور می کند.

وی با اشاره به تقاطع اتوبان آزادگان با بزرگراه امام علی(ع) افزود:بزرگراه امام علی (ع) که بزرگترین اتوبان شمال به جنوب است ، ۱۳ رجب سال آینده افتتاح می شود و مسیری که امروز در بزرگراه آزادگان شد در تقاطع با این اتوبان است که باید رمپ و لوپ آن کامل شود .

قالیباف تصریح کرد: این دو کیلومتر مسیری که امروز افتتاح شد و به بزرگراه بسیج ادامه می یابد در مدت ۵ ماه به بهره برداری رسید و با بهره برداری از آن در منتهی الیه شرقی بزرگراه آزادگان از میدان بسیج به میدان جهاد در مسیر اصلی قرار می گیرد و بقیه آن به طول ۱۵ کیلومتر در ماه اول پاییز افتتاح خواهد شد .

شهردار تهران همچنین در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران گفت: بزرگراه آزادگان پرترافیک ترین محور ترافیکی کشور است که متاسفانه هر هفته تلفات جانی داشت که امیدواریم با اقدامات انجام شده و همچنین نورپردازی و بدنه سازی که صورت گرفته وضعیت بهتری پیدا کند و تردد در ۸ لاین این بزرگراه به سهولت انجام شود.

قالیباف در ادامه در پاسخ به سئوالی در خصوص مشکلات موجود شهرداری برای اجرای پروژه های عمرانی گفت: فرق شهرداری با دولت آن است که دولت از انفال عمومی و نفت استفاده می کند اما در شهرداری باید هم جذب اعتبارو کسب درامد و هم هزینه کنیم و با این شرایط اقتصادی حتما فشار جدی هست.

وی افزود: به عنوان نمونه تونل نیایش و پل صدر نیازمند تجهیرات خاص است که حتما باید خرید خارجی انجام شود و مشکلات جدی سر راه ماست اما با برنامه ریزی و تدبیر امیدواریم وقفه ای ایجاد نشود واین پروژه ها با سرعت پیش رود و سعی هم داریم تا تاخیری در آن وجود نداشته باشد .

شهردار تهران همچنین خاطر نشان کرد: بعضی تجهیزات مترو در گمرک هست که پول واریز شد و ترخیص می شود اما برای برخی تجهیزات برای پروژه هایی مانند پل صدر به خاطر تحریم دچار مشکل هستیم و بخشی از تجهیزات نیزبه بندرعباس رسیده و در حال حمل به تهران است. به هر حال همه این مشکلات غیر قابل پیش بینی وجود دارد اما امیدواریم که تاثیری در اجرای پروژه ایجاد نشود.

 

 

    نظرات