خسروی:  مستاجران تخلفات را به ۱۲۴ اطلاع دهند

خسروی: مستاجران تخلفات را به ۱۲۴ اطلاع دهند

http://www.bananews.ir/با توجه به اجرای طرح تعزیراتی در راستای کنترل بازار اجاره‌بها در سال جاری نظارت بر اجرای این طرح به صورت نامحسوس است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) مصطفی قلی خسروی- رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک - در گفت‌و‌گو با ایسنا، درباره جزییات اجرای طرح تعزیراتی در سال جاری اظهار کرد: ما معتقد هستیم اعمال فشار برای اجرای این طرح نتیجه معکوس می‌دهد لذا در سال جاری تصمیم گرفتیم کنترل نامحسوس از بنگاه‌ها به عمل آوریم.

وی ادامه داد: بازرسان ما به صورت نامحسوس بر عملکرد بنگاه‌های معاملاتی نظارت می‌کنند و در صورت تخلف اقدامات قانونی درخصوص آنان اجرا می‌شود.

خسروی درباره تعداد شکایت‌ها و تخلفات انجام گرفته بیان کرد: در حال حاضر ما آمار دقیقی نداریم و سازمان تعزیرات حکومتی هنوز آمار پرونده‌ها را در اختیار ما قرار نداده‌ است.

رییس اتحادیه کشوری مشاوران املاک گفت: مستاجرانی که تاکنون برای شکایت با تعزیرات تماس گرفته‌اند مشخصات کاملی از مالکانی که قیمت‌ها را بیش از حد معمول بالا برده‌اند در اختیار ما قرار نداده‌اند از این رو مستاجران باید اطلاعات کافی و لازم را در اختیار ۱۲۴ قرار دهند.

سال جاری براساس تصمیم کمیسیون مشترک چهارجانبه شامل کمیسیون مشترک سازمان تعزیرات، وزارت راه و شهرسازی، اتحادیه املاک و کانون سردفتران، با افزایش حداکثر ۱۳ تا ۱۵ درصدی اجاره بها موافقت شده است.

    نظرات