محل احداث «برج‌های دوقلوی» شهرکرد خاکبرداری شد

محل احداث «برج‌های دوقلوی» شهرکرد خاکبرداری شد

http://www.bananews.ir/شهردار شهرکرد از آغاز عملیات خاکبرداری و پایدارسازی محل احداث برج‌های دوقلوی شهرکرد در ضلع شمال‌غربی میدان بسیج خبر داد و گفت: این طرح در زمینی به مساحت ۶۰۰۰ مترمربع با عمق حدود ۲۳ متر در حال گودبرداری است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) «نورالله غلامیان» در گفت‌وگو با ایسنا ضمن بیان این‌که خاکبرداری زمین برج‌های دوقلو طی دو مرحله انجام می‌شود، افزود: ۳ متر از این عملیات شامل دپو، بارگیری و حمل توسط پیمانکار محلی انجام شده و پیمانکار تخصصی باقی‌مانده‌ی آن را تا چهار ماه آینده انجام می‌دهد.

وی ادامه داد: برای اجرای عملیات گودبرداری این پروژه که طی دو شیفت کاری مجزا انجام می‌شود، افزون بر ۳۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص یافته است.

غلامیان تصریح کرد: پروژه برج‌های دوقلوی شهرداری شهرکرد در ۲۵ طبقه ساخته می‌شود که ۶ طبقه از آن به صورت زیرزمین و ۱۹ طبقه از سطح زمین به بالا به مراکز تجاری، خدماتی، فرهنگی، درمانی پزشکی و اداری اختصاص می‌یابد.

وی با اشاره به جزئیات طرح و نقشه‌های ترسیم شده برج‌های دوقلوی کوه نور و دریای نور شهرکرد گفت: برای احداث این پروژه، ۷۸۰ واحد پارکینگ در طبقات زیرین برج‌ها و ۳۲۵ واحد پارکینگ در حوزه پیرامونی آن و ۵ پارک سوار در پنج نقطه شهر که محل آنها شورای هماهنگی ترافیک استان تعیین شده ساخته می‌شود.

شهردار شهرکرد افزود: علاوه بر این در محدوده برج‌های دوقلو، محلی نیز برای توقفگاه و پارک سوار وسایل نقلیه در نظر گرفته شده است.

وی اظهار کرد: حداقل ۸۰ دستگاه وسیله نقلیه عمومی ویژه ایاب و ذهاب شهروندان از پارک سوارها به محل برج‌های دوقلو اختصاص می‌یابد که در محاسبات مالی این پروژه نیز در نظر گرفته می‌شود.

غلامیان با بیان این‌که در مسیرهای منتهی به این برج‌ها ایستگاه‌های اتوبوس و تاکسی ویژه پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: ایستگاه اختصاصی نیز برای تاکسی‌های ویژه برج‌ها با مشارکت بخش خصوصی در راستای خدمات‌رسانی بیشتر به مراجعان در طبقات منفی دو برج‌های دوقلو در نظر گرفته شده است.

وی با بیان اینکه پروژه برج‌های دوقلوی «کوه نور» و «دریای نور» شهرکرد،از بزرگترین پروژه‌های عمرانی با رویکرد اقتصاد شهری در استان است، افزود: این طرح پیش از هر چیز بسترساز رشد و پیشرفت اقتصادی و تحریک‌کننده فرایندهای توسعه و سرمایه‌گذاری در سطح استان و منطقه است.

    نظرات