سد معشوره پدیده غرب کشور است

سد معشوره پدیده غرب کشور است

http://www.bananews.ir/استاندار لرستان گفت: قطار حرکت توسعه‌ای استان در ابعاد مختلف با شتاب زیادی در حال حرکت است.

به گزارش بنانیوز (BanaNews.ir) دکتر حبیب‌الله دهمرده سه‌شنبه شب در جمع خبرنگاران استان، افزود: اکنون لرستان به عنوان یک کارگاه بزرگ در عرصه کار تبدیل شده و این مهم باعث شده که استان در مسیر رشد، توسعه، آبادانی و پیشرفت قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در لرستان وارث عقب ماندگی‌های مختلف در ابعاد گوناگون هستیم و این امر یک شبه بوجود نیامده است، اظهار کرد: هم اکنون در حال انجام کارهای عقب مانده استان هستیم که طی سالیان گذشته به وجود آمده است.

دهمرده با بیان اینکه دولت نهم و دهم در جهت توسعه استان تلاشهای فراوانی داشته است، بیان کرد: قطار توسعه استان در ابعاد مختلف با شتاب فراوانی در حال حرکت است.

استاندار لرستان با بیان اینکه سد معشوره با ۱٫۵ میلیارد متر مکعب پدیده غرب کشور است، متذکر شد: در حال حاضر با اجرای طرحهای بزرگ اقتصادی نظیر سد بختیاری با بیش از ۵ میلیارد متر مکعب ذخیره آب به عنوان بلندترین سد جهان، سد معشوره، اجرای راه آهن، آزاد راه و هزاران طرح عمرانی دیگر لرستان در مسیر رشد و توسعه قرار دارد و این مهم تنها مرهون تلاش جدی مسوولان اجرایی استان است.

دهمرده با اشاره به اینکه در استان فضای خوبی با تعامل، همدلی و کارکارشناسی حاکم است، اظهار کرد: ساخت سد بختیاری با ۵ میلیارد مترمکعب ذخیره سازی آب با ظرفیتهایی همچون ورزشهای آبی و گردشگری، ایجاد سدهای مختلف برای مهارآبهای روان استان، ساماندهی مناطق فرسوده و حاشیه شهردردست اجراست که با این اقدامات توسعه همه جانبه لرستان را به دنبال خواهد داشت.

 

    نظرات