عبور نياز مصرف از مرز 70 هزار با سرعت 550 مگاواتي

به گزارش پایگاه خبری توانیر، عبدالامیر یاقوتی افزود: در صورتی که هوا گرمتر شود، پیش بینی می شود که این میزان افزایش بیشتری یابد، اما به طور حتم با کمک همه مشترکان و به ویژه مشترکانی چون صنایع که امکان جابه جایی بار (زمان استفاده از برق) را دارند، امکان تامین برق پایدار برای تمامی مشترکان وجود خواهد داشت.
وی در خصوص مصرف بخش اداری کشور نیز  با بیان اینکه این بخش از مولفه های تاثیرگذار در شبکه برق محسوب می شود، ادامه داد: حدود ٥ هزار مگاوات از مجموع مصرف برق مصرف کنندگان نهایی کشور به بخش اداری اختصاص دارد و فرصتهای بسیار خوبی برای صرفه جویی در این بخش وجود دارد.
مدیرکل امور انرژی و مشتریان صنعت برق افزود: براساس مصوبات ابلاغ شده ادارات موظف به کاهش مصرف برق خود  تا ٤٠ درصد در ساعات کاری و ٧٠  درصد در ساعات پس از پایان کار هستند که این میزان نسبت به سال ١٤٠٠ سنجیده می شود.
یاقوتی ادامه داد: این مشترکان مصرف برق خود را با استفاده از راهکارهای ساده ای همچون خاموش کردن تجهیزات برقی اضافی، تعدیل روشنایی و استفاده حداکثر از روشنایی طبیع، تعدیل دمای محیط و تنظیم ترموستات سیستمهای سرمایشی، استفاده از مولدهای اضطراری در ساعات اداری کاهش دهند و در ساعات غیراداری تمامی وسایل سرمایشی و وسایل برقی غیرضروری را کاملا خاموش کنند.
وی همچنین از نصب کنتورهای هوشمند برای پایش مصرف برق ادارات خبر داد و گفت: در صورتی که مشترکان اداری از میزان در نظر گرفته شده عبور و مصوبات را رعایت نکنند، به صورت خودکار فرمان قطع صادر می شود و به همین دلیل از مسوولان ادارات می خواهیم به منظور ارائه خدمات به مراجعان خود نسبت به مصرف برق دقت کنند.

لینک اصل خبر در سایت شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  منبع خبر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر

  شرکت سهامی مادر تخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران - توانیر یک شرکت در شهر تهران می باشد

   نظرات